Spojte se s námi


Fotbal

Hejda před Fiorentinou: Je to historický milník, město tím zápasem žije! Na český fotbal teď úplně nekoukáme

Viktoria Plzeň se ve čtvrtek večer v rámci úvodního zápasu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy utká s italskou Fiorentinou. Trenér Miroslav Koubek však postrádá až deset hráčů, co před důležitým domácím kláním řekl kapitán týmu Lukáš Hejda?

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň se ve čtvrtek večer v rámci úvodního zápasu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy utká s italskou Fiorentinou. Trenér Miroslav Koubek však postrádá až deset hráčů, co před důležitým domácím kláním řekl kapitán týmu Lukáš Hejda?

Poslední český zástupce v tomto ročníku evropských pohárů. Viktoria Plzeň ušla velmi dlouhou cestu, přičemž do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy postoupila až z předkola.

V měřítku celé sezóny jsou zápasy s Dritou nebo Gzirou dávnou minulostí, postup Západočechů v pohárové Evropě však velmi dobře vykresluje jejich počínání v probíhajícím soutěžním ročníku. Vstup do nové sezóny po herní stránce nepříliš ideální, poté se ale Plzeň rozjela jako dobře namazaný stroj.

Dokonce ovládla i svou základní skupinu Konferenční ligy, ve které nechala za sebou i slavné Dinamo Záhřeb. Viktoriáni už od předkol táhnou svou evropskou pouť bez prohry, byť v osmifinále proti Servette k ní měli asi nejblíže.

Po penaltovém rozstřelu ovšem postoupili do čtvrtfinále, kde na ně čeká velmi těžký soupeř – italská Fiorentina. Do zápasu proti aktuálně desátému celku Serie A půjde Plzeň vstoupí bez deseti hráčů, otazník stále visí nad Jhonem Mosquerou.

Hejda před Fiorentinou

Nejen k tomuto problému se v předzápasovém rozhovoru vyjádřil kapitán Viktorie Lukáš Hejda. „Od toho máme široký kádr. Myslím, že ti, co nastoupí, jsou dostatečně kvalitní, aby tento zápas zvládli. Určitě se nebudeme vymlouvat na to, že je nás málo. Chceme uhrát dobrý výsledek tak, abychom před odvetou pořád měli šanci postoupit,“ pronesl Hejda.

„Musím říct, že nálada je dobrá. Je to pro nás historický milník, všichni se na to těšíme. Cítím to nejen z kluků, ale z celého klubu, i ve městě. Lidi mě zastavují a přejou štěstí. Myslím, že tady v Plzni to žije. Klademe na to velký důraz a moc se na to těšíme,“ má jasno kapitán Plzně.

Hejda ale zároveň dodává, že jeho tým bere Fiorentinu jako velkého favorita. Na druhou stranu, Plzeň už na území pohárové Evropy sehrála několik velmi těžkých zápasů. Tým trenéra Miroslava Koubka respektuje sílu soupeře, ale je si vědom i vlastních kvalit.

Viktoriáni budou mimo jiné bojovat také za český fotbal, na zádech tedy mají naloženo více než dost. Stačí totiž pouze jedna remíza k tomu, aby si mistr Fortuna ligy zahrál v sezóně 2025/26 rovnou základní skupinu Ligy mistrů.

„Popravdě úplně téma to v kabině nebylo. Samozřejmě o tom víme, ale že bychom to nějak probírali na přípravě, to ne. Byl by to samozřejmě úspěch, kdybychom český fotbal dotlačili dopředu takhle do Ligy mistrů. Ale teď na to úplně nekoukáme. Chceme to zvládnout jako Plzeň a uděláme pro to maximum,“ dodal Hejda závěrem.

Zdroj: UEFA, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.