Hector Bellerín rozhodl nádherným gólem o remíze Arsenalu s Chelsea

Fotbalisté Chelsea remizovali ve 24. kole Premier League s Arsenalem 2:2. Zápas výrazně ovlivnila červená karta Davida Luize, Arsenal se ale dokázal oklepat a díky dvěma nádherným brankám uhrál cennou remízu.

První šance přišla v osmé minutě, Kovačič ale trefil jen před sebou stojícího spoluhráče. V 16. minutě se ke střele dostal Abraham, mířil však jen doprostřed branky. Tlak domácích byl čím dál větší a v 18. minutě málem vyvrcholil gólem, pokus Hudsona-Odoie totiž skončil na břevně.

Ve 26. minutě přišel moment, který výrazně ovlivnil celý zápas, David Luiz totiž ve vápně stáhl Abrahama a viděl červenou kartu. Navíc se pískala penalta, kterou Jorginho umístěnou střelou k tyči proměnil a zařídil tak vedení Chelsea 1:0.

Další šanci si ve 33. minutě vypracoval Hudson-Odoi, jeho pokus ale Leno protentokrát lapil. Chelsea i v závěru první půle hrozila, výraznější šanci už si ale nevypracovala a do kabin se šlo za vedení Chelsea 1:0. I v druhé půli dominovali domácí, šanci si však dlouho ne a ne vytvořit a tak se ozval Arsenal a z první příležitosti udeřil.

Gabriel Martinelli prošel celé hřiště, když na půlící čáře využil uklouznutí Kantého. Pak už jen přeběhl hrací plochy a zakončil k pravé tyči. V 66. minutě chtěl modrým vedení vrátit Rudiger, avšak jeho prudký pokus Leno chytil.

Ani hlavička Abrahama ze 78. minuta gól nepřinesla, německý gólman měl protentokrát snadnou práci. O dvě minuty později se Leno znovu vytáhl, tentokrát proti hlavičce Barkleyho.

V 84. minutě už se Chelsea dočkala, centr Hudson-Odoie našel Azpilicuetu, jenž špičkou umístil míč k tyči a vrátil svému týmu vedení. Tři minuty nato však nádherným gólem o remíze rozhodl Hector Bellerín. Míč si na hranici vápna navedl na svou slabší levou nohu a umístil ho k levé tyči.

To ale ještě nebyl konec, v 89. minutě měl na kopačce gól střídající Batshuayi, avšak v tutové šanci selhal a minul. V nastavení už šance nepřišla a londýnské derby tak skončilo výsledkem 2:2.