Spojte se s námi

Bundesliga

Hattrick Kanea znamenal již sedmý gól v 5 zápasech! Přesto mu ale chybí tři zásahy na Guinejský přízrak. Kdo je Serhou Guirassy, který vede tabulku střelců Bundesligy?

V rozběhlé sezóně 2023/24 Bundesligy září jedno jméno mezi všemi hvězdami. A není to Harry Kane, i když i on zatím ukazuje mimořádnou adaptaci na nové prostředí.

Publikováno

dne

V rozběhlé sezóně 2023/24 Bundesligy září jedno jméno mezi všemi hvězdami. A není to Harry Kane, i když i on zatím ukazuje mimořádnou adaptaci na nové prostředí. Ligu si ale zatím podmaňuje 27letý útočník, který obléká dres VfB Stuttgart. Kdo je Guinejec Serhou Guirassy, který dominuje střelecké tabulce nejvyšší německé soutěže?

Harry Kane se po přestupu k úřadujícímu mistrovi Bundesligy z mnichovského Bayernu ukazuje ve skvělém světle. Jeho dnešní tři góly do sítě Bochumi znamenaly již sedmou ligovou trefu v pouhých pěti zápasech.

Přesto ale ztrácí po pěti odehraných kolech nejvyšší německé soutěže vzhledem k jeho skvělým číslům neuvěřitelné tři zásahy na novou hvězdu ligy. Kdo je oním fantomem, který dominuje s deseti ligovými brankami v pouhých pěti zápasech střelecké tabulce?

Zrození fotbalové hvězdy začalo ve Francii

Serhou Guirassy se narodil ve francouzském městě Arles guinejským rodičům a již v pouhých 17 letech podepsal jako nejmladší hráč první profesionální smlouvu klubu Laval. Vzestup Guirassyho ve Francii byl meteorický, když týden co týden předváděl svůj střelecký potenciál a nesobeckou hru.

Poté následoval přesun do Lille, což se projevilo v povolání do mládežnických výběru reprezentace Francie. Když jej pak získalo v roce 2016 na hostování Auxerre, osm ligových branek znamenalo, že se ozvala německá Bundesliga.

Bundesliga volá, stejně jako touha reprezentovat zemi svých rodičů

Cesta jej zavedla do Kolína, kde vstřelil ve 21 letech svůj první gól v Bundeslize proti Bayeru Leverkusen. Navzdory jeho úsilí a nejvíce vstřeleným gólů v týmu Kolín sestoupil do druhé ligy. Guirassy se tak vrátil do Francie, kde exceloval v Amiens a Rennes.

Nejvíce zazářil právě v druhém jmenovaném klubu, s kterým si dokonce zahrál milionářskou Ligu mistrů. Skvělé výkony ve Francii zaujaly další bundesligový celek Stuttgart, který si jej v loňské sezoně vypůjčil na hostování.

Dvanácti brankami a jednou asistencí ve 24 zápasech německého klubu zajistilo guinejskému útočníkovi trvalý přestup. Zejména i díky jeho výkonům se Stuttgart udržel v nejvyšší německé soutěži.

Navzdory úspěchům v mládežnických kategoriích Francie si Guirassy v roce 2022 vybral reprezentaci Guiney. Od té doby získal sedm reprezentačních startů a dokonce dokázal vstřelit branku proti Brazílii či Egyptu.

V sezoně 2023/2024 překonává Serhou Guirassy i znamenitý úvod Harryho Kanea

Sezóna 2023/24 začala úžasným úspěchem Guirassyho. Osm gólů ve čtyřech zápasech s pouhými osmi střelami na branku učinilo nový rekord Bundesligy. Dalšími dvěma brankami ve včerejším duelu s Darmstadtem si pak upevnil první pozici v tabulce střelců před dotírajícím Harry Kanem.

Jeho styl, podobný Emilemu Heskeymu, zahrnuje sílu, rychlost a přesné zakončení, což z něj dělá velmi nebezpečného hráče. Skromnost Guirassyho září, když během rozhovorů uznává úsilí celého týmu při své střelecké smršti.

Trenér Stuttgartského týmu, Sebastian Hoeneß, ho chválí jako útočníka, který proměňuje prakticky všechny své šance, čímž táhne tým k úspěchu v podobě současného druhého místa Bundesligy.

Guirassy je senzací, která láme rekordy a rozjasňuje ligu svým pozoruhodným střeleckým umem. Překoná hvězdného Kanea v závodu o nejlepšího střelce soutěže?

Zdroj: Bundesliga, Livesport, Twitter

Reklama

Oblíbené