Spojte se s námi


Fotbal

Hašek po nominaci: Všichni hráči, kteří jsou v nominaci, si pozvánku zaslouží. Nechybí zkušení ani perspektivní hráči

Česká fotbalová reprezentace už zná sestavu, se kterou vstoupí na EURO. Trenér Ivan Hašek nominoval několik stálic, premiéru v týmu si může odbýt jen jeden hráč. Co řekl během nominační tiskové konference?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace už zná sestavu, se kterou vstoupí na EURO. Trenér Ivan Hašek nominoval několik stálic, premiéru v týmu si může odbýt jen jeden hráč. Co řekl během nominační tiskové konference?

Česká fotbalová reprezentace má před sebou mistrovství Evropy. Ve skupině narazí na Portugalsko, Gruzii a Turecko a šanci na postup má teoreticky i z třetího místa. Úspěchem by rozhodně bylo umíštění z minulého turnaje.

Na něm družina kouče Jaroslava Šilhavého postoupila do čtvrtfinále, když v osmifinále vyřadila Nizozemsko a poté těsně nestačila na Dánsko. Dnes je ale výběr jiný a je za námi nominace trenéra Ivana Haška.

Ta byla poměrně očekávaná a šanci dostali imladí hráči. Premiérový start si ale bude moci odbýt jen jeden hráč, a tím je Lukáš Červ. Hráči jako Matěj Jurásek, Martin Vitík či Robin Hranáč už v reprezentaci nastoupili.

„Od jmenování k reprezentaci jsme přípravu směřovali k tomuto okamžiku, abychom složili co nejsilnější tým, který může na mistrovství Evropy uspět a bude mít perspektivu i v následující kvalifikaci na mistrovství světa.

Všichni hráči, kteří jsou v nominaci, si pozvánku zaslouží. Nechybí zkušení ani perspektivní hráči. A nakonec ani nováček, protože Lukáš Červ nás o nominaci přesvědčil svými jarními výkony,“ řekl Hašek na nominační tiskové konferenci.

V týmu je ale několik fotbalistů, kteří poslední EURO zažili. Jedná se o Patrika Schicka, Adama Hložka, Tomáše Součka, Vladimíra Coufala, Tomáše Holeše, Antonína Baráka a Davida Zimu.

Právě nominace posledního jmenovaného je hojně kritizovaná, protože je stoper Slavie zcela bez formy. Na šanci přitom stále čeká Filip Panák, stavební kámen Sparty.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.