Spojte se s námi


Fotbal

Harry Maguire nejlepším stoperem Manchesteru United? Statistiky nelžou! Vyzdvihuje ho i trenér ten Hag

Harry Maguire byl všemi zatracovaný a v létě už byl jednou nohou na odchodu z Manchesteru United. Jenomže nyní se opět nadechuje, když je Erik ten Hag kvůli zraněním nucen anglického stopera využívat v základní sestavě. Ten se mu odvděčuje skvělými výkony.

Publikováno

dne

Harry Maguire byl všemi zatracovaný a v létě už byl jednou nohou na odchodu z Manchesteru United. Jenomže nyní se opět nadechuje, když je Erik ten Hag kvůli zraněním nucen anglického stopera využívat v základní sestavě. Ten se mu odvděčuje skvělými výkony.

V sobotním duelu proti Sheffieldu se podařilo Manchesteru United zvítězit díky krásné trefě Diogo Dalota, který rozhodl o vítězství. Jedním z nejlepších hráčů na hřišti byl ale i Maguire, který byl nejlepší ve dvou aspektech:

Maguire vyhrál 5 vzdušných duelů, více než kterýkoliv jiný hráč na hřišti. Taktéž se dotkl ze všech hráčů nejvíce míče, celkem 104x.

Veřejností je ovšem brán jako neschopný obránce. Statistiky ovšem ukazují zcela jinou realitu. Za poslední rok totiž Manchester United vyhrál 14 z 15 zápasů, ve kterých se Maguire objevil v základní sestavě.

To je 93% úspěšnost vítězství, přičemž bez něho v základní sestavě se bavíme o pouhých 54 %.

Proč je tedy Maguire tolik zatracován?

Pravdou určitě je to, že Maguire byl u řady nešťastných náhod, kdy se od něj mnohdy jak naschvál odrážely do brány. Tyto obrázky samozřejmě obletí svět rychlostí blesku a zůstanou v lidské paměti mnohem déle, než hráčovy dobré statistiky.

Dalším neopomenutelným faktem je i to, že měl anglický reprezentant často problém i s nahrávkami, kterými nabídl soupeři rychlé protiútoky, které mnohdy končily i brankou.

V neposlední řadě pak byl Maguire kritizován pro svoji nízkou rychlost, když často nedokázal držet tempo s rychlými útočníky soupeře. Zde je ovšem nutno dodat, že často propadá celý tým, který se kvůli špatným přihrávkám dostává do těchto situací.

Že není jeden z nejdražších stoperů v historii žádný rychlík, to ví každý. Za mnohé góly, u kterých je samozřejmě nejvíce vidět, ovšem přímo nemohl.

„Harry Maguire hraje tak, jak chceme, aby hrál. S jeho výkony jsem spokojen. Včera si zasloužil ocenění MOTM. Odehrál opravdu dobrý zápas a velmi dobře četl hru. Mám z něj radost,“ řekl ten Hag po zápase.

V době, kdy jsou zranění klíčoví stopeři Manchesteru United, jsou tak dobré výkony Maguirea velmi nápomocné. Tím spíš, když po zápase s Kodaní čeká Manchester United derby se Citizens a následně také Newcastle.

Zdroj: Sky Sports, Premier League

Reklama

Oblíbené