Spojte se s námi


Fotbal

Hakimi, M’Changama nebo Gradel: Podívejte se na ty nejlepší góly Poháru afrických národů

Když Senegal minulý týden na penalty ve finále Poháru afrických národů porazil Egypt, završil se tak již třiatřicátý ročník tohoto slavného poháru. AFCON nám tak i letos nabídl přehlídku skvělých gólových příspěvků, na které rozhodně stojí za to se podívat!

Publikováno

dne

Když Senegal minulý týden na penalty ve finále Poháru afrických národů porazil Egypt, završil se tak již třiatřicátý ročník tohoto slavného poháru. AFCON nám tak i letos nabídl přehlídku skvělých gólových příspěvků, na které rozhodně stojí za to se podívat!

Pro Senegalskou republiku to byl vůbec první triumf v historii šampionátu. Tým kolem útočníka Maného, obránce Koulibalyho nebo brankáře Mendyho byl blízko celkového vítězství už o dva roky dříve. Na egyptském šampionátu 2019 však Senegalci padli až ve finále s Alžířany.

Celkově dvaapadesát zápasů nabídlo především parádní fotbalovou podívanou. Během mistrovství padlo celkem 100 gólů, nejlepším střelcem se stal osmigólový Vincent Aboubakar, jehož domácí Kamerun nakonec skončil na třetím místě.

V níže uvedeném videu se pak můžete podívat na deset nejkrásnějších gólů, které bezesporu potěší oko nejednoho fotbalového fanouška. A právě hned první trefa pochází z osmifinálového klání mezi Kamerunem a Komory.

Za Komory kvůli onemocnění koronaviru musel nakonec nastoupit obránce Chaker Alhadhur z francouzského Ajaccia, který rozhodně svému týmu neudělal žádnou ostudu. Hosté navíc hráli již od deváté minuty v deseti.

Nepříznivý vývoj s dvoubrankovým mankem korigoval na končených 2:1 krásným přímým kopem z opravdu úctyhodné vzdálenosti záložník M’Changama.

I druhý gól oficiálního výběru můžeme zařadit do kategorie dalekonosných střel. Již v sedmé minutě osmifinálového utkání favority z Maroka překvapil útočník Malawi Gabadinho Mhango.

Nebyl to však jediný výstavní gól tohoto zápasu. Ani Maročané se nenechali zahanbit, rozhodující trefu na konečných 2:1 pro severoafrickou zemi přidal z poměrně dalekého přímého kopu obránce PSG Achraf Hakimi.

Mezi další namátkou zmíněné výstavní střelce patří určitě i pumelice útočníka Pobřeží slonoviny Maxe Gradela, jenž aktuálně hájí barvy Bournemouthu, a který zařídil výhru proti Rovníkové Guineji.

Postup Gambie zase zařídil v poslední minutě utkání s Tuniskem útočník Ablie Jallow, který měl dostatek času na vyslání svého nechytatelného projektilu.

Mezi další výstavní kousky určitě patří i šikovnost kapverdského útočníka Garryho Rodriguese, jež patičkou usměrnil míč do sítě Kamerunu. Kamara Musa, útočník Sierry Leone, se naopak svým nekompromisním zakončením a skvělé trefě podílel na remíze s favorizovaným Pobřežím slonoviny.

Zdroje: CAF, AFCON

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.