Spojte se s námi


Fotbal

Haaland téměř nejlepším střelcem Manchester derby v historii, legendám šlape na paty už po čtyřech vzájemných duelech

Erling Haaland válí v anglické Premier League teprve druhým rokem, přesto má na dosah další historický milník. Norský kanonýr se může stát nejlepším střelcem v historii manchesterského derby v rámci ligových duelů, tedy duelu City proti United.

Publikováno

dne

Erling Haaland válí v anglické Premier League teprve druhým rokem, přesto má na dosah další historický milník. Norský kanonýr se může stát nejlepším střelcem v historii manchesterského derby v rámci ligových duelů, tedy duelu City proti United.

Nejlepší střelci v historii Manchester derby

Na prvním místě historické tabulky se nachází hned dvojice hráčů. Wayne Rooney je nesmazatelně jedním z nejlepších střelců celé Premier League. Za Manchester United válel 13 let a ve většině sezon Red Devils nad svým městským rivalem dominovali.

Rooney vstřelil do sítě městského rivala v rámci Premier League skvělých 8 branek. Za vyzdvižení stojí především gól nůžkami, který je jedním z nejhezčích gólů v historii celé soutěže. Především pro United znamenalo vítězství 2:1 v honbě za titulem opravdu mnoho. Angličan v derby vstřelil další 3 góly v rámci anglických pohárů.

Sergio Aguero je druhým hráčem, který má na svém kontě v manchesterském derby 8 gólů. Argentinec se tak dělí a prozatímní vedení s Rooneym. Ani jeden z nich však jistě žádnou další branku nepřidá. Aguero strávil v barvách Manchesteru City 10 let a zapsal se nesmazatelně do historie celého klubu.

Svůj první gól do sítě rudých ďáblů Argentinec vstřelil 23. listopadu roku 2011 při rekordní výhře 6:1 svého klubu. Sir Alex Ferguson musí mít ze vzpomínek na tento zápas noční můry ještě dnes. V anglických pohárech si proti rivalovi Aguero připsal ještě jednu branku.

Jak si vede Haaland proti United?

Erling Haaland při své premiérové sezoně v Premier League vytvořil nový střelecký rekord, Tabulku střelců vyhrál o 6 branek před anglickým kanonýrem Harry Kanem, který by si bez norského střelce připsal další triumf. Norský šutér dopřál Guardiolovi dlouho očekávanou Ligu mistrů a s ní spojený první treble v historii Manchesteru City a druhý v historii anglického fotbalu.

Dalo by se říci, že jako svíčku sfoukl Manchester United hned při prvním střetnutí, hattrickem si vychutnal Davida de Geu. V rámci téhož utkání vstřelil hattrick i Phil Foden a společně tato dvojice deklasovala svého rivala 6:3.

Ve druhém utkání se naštěstí pro ten Haga norský útočník neprosadil a nečinně tak přihlížel porážce svého týmu na Old Trafford.

Stejný scénař však nemělo první vzájemné střetnutí v této sezoně. Citizens zvítězili na Old Trafford 3:0 a Haaland vstřelil 2 góly, na třetí branku asistoval Fodenovi. Další branku do sítě městských rivalů přidal v posledním zápase.

I když Haaland v této sezoně spoustu duelů vynechal kvůli zranění chodidla, stejně je na čele tabulky střelců s náskokem 2 branek před Watkinsem.

Aktuálně je Haaland je na 7 brankách do sítě Manchesteru United v rámci Premier League. Nutno říci, že potřeboval pouze 4 duely, hráči před ním sehráli daleko více zápasů.

Na paty Norovi dýchá Phil Foden, který má na svém kontě již 6 branek a svádí tak se svým kolegou vyrovnaný boj. Bohužel pro Haalanda, tento rekord bude moci překonat až v následující sezoně.

Zdroj: 90mins, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.