Spojte se s námi


Fotbal

Haaland, Pogba, Mazraoui… Na koho si Barcelona dělá zálusk? A jak je zaplatí?

I přes velkou finanční krizi se Barcelona snaží najít způsob, jak se vyškrábat zpět na vrchol. Prezident Joan Laporta měl tajnou schůzku v Turíně s agentem Minem Raiolou, který má ve své stáji několik hvězd. Jak je ale Barcelona zaplatí?

Publikováno

dne

I přes velkou finanční krizi se Barcelona snaží najít způsob, jak se vyškrábat zpět na vrchol. Prezident Joan Laporta měl tajnou schůzku v Turíně s agentem Minem Raiolou, který má ve své stáji několik hvězd. Jak je ale Barcelona zaplatí?

Absolutní nekompetentnost minulého vedení v čele s prezidentem Bartomeem dovedla Barcelonu do propasti. V létě musel Camp Nou opustit Lionel Messi, který prostě nemohl být zaregistrovaný, jelikož by Katalánci překročili platový strop.

Jenže Barcelona nemohla zaregistrovat ani nové posily, kterými byli Memphis Depay, Sergio Agüero a Eric García. Proto se Gerard Piqué vzdal platu a nyní hraje úplně zadarmo. Následovat ho měli Jordi Alba a Sergio Busquéts.

Jenže i přes tento finanční nepořádek prezident Laporta hledá cesty, jak zkvalitnit kádr. A to je skutečně potřeba, jelikož Blaugranas jsou až osmí v La Lize s 18bodovou ztrátou na Real Madrid, navíc vypadli ve skupině Ligy mistrů a na jaře si zahrají jen Evropskou ligu.

Podle renomovaného novináře Fabrizia Romana se v úterý v Turíně uskutečnila tajná schůzka mezi Joanem Laportou a Minem Raiolou. Na ní se probírala jména, která by jeden z nejlepších agentů mohl dotáhnout do Barcelony.

Podle Romana se diskutovala následující jména:

Erling Haaland
Paul Pogba
Noussair Mazroui
Xavi Simons

V případě Paula Pogby je to poměrně reálné. Francouzskému záložníkovi v létě končí v Manchesteru United smlouva a Barcelona by jej tak získala zadarmo, musela by mu pouze přihodit na platu. I to by podle loňska mohl být problém, ale pokud se Kataláncům podaří zbavit extrémních platů Umtitiho a Coutinha, tak se pod platovým stropem uvolní dost místa.

Podobný případ je Mazraoui, kterému taktéž končí smlouva v létě. Pravý bek Ajaxu by mohl vyřešit palčivé místo v obranné linii Blaugranas.

Co se týče Erlinga Haalanda, tam je to spíše utopie. Výkupní klauzule činí 75 milionů euro, což už samo o sobě je v tuto chvíli pro Barcelonu obrovská zátěž. O Nora navíc stojí Real Madrid, Manchester City či Bayern Mnichov, všichni se budou předhánět v obrovských bonusech pro hráče, čemuž Barcelona nemůže konkurovat.

Navíc Haaland má jen ty nejvyšší cíle a není jisté, zda by se mu chtělo přestupovat do Barcelony v současném stavu. Katalánský klub nemá ani zaručeno, že bude hrát příští rok Ligu mistrů, jelikož v lize to zatím rozhodně nevypadá.

Zdroj: Fabrizio Romano, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.