Spojte se s námi

Fotbal

Haaland, Kane a Bellingham mohli hrát v Manchesteru United. Solskjaer prozradil, proč se tak za jeho éry nestalo

Stejně jako si postěžovali nástupci Sira Alexe Fergusona, že chtěli přivést řadu fotbalistů, kteří byli zanedlouho mezi nejlepšími na světě, tak se rozpovídal o neúspěšných posilách i Ole Gunnar Solskjaer.

Publikováno

dne

Stejně jako si postěžovali nástupci Sira Alexe Fergusona, že chtěli přivést řadu fotbalistů, kteří byli zanedlouho mezi nejlepšími na světě, tak se rozpovídal o neúspěšných posilách i Ole Gunnar Solskjaer.

Solskjaer sice nespasil Manchester United, ovšem bez jakýchkoliv debat ho posunul o kus dále a jakoby rozsekl předchozí tragické období za Davida Moyese, Louise van Gaala a Josého Mourinha.

Po příchodu na Old Trafford usiloval norský kouč o jména, která ještě v té době nebyla ani zdaleka tak známá jako je tomu dnes. Trojice Haaland, Kane a Bellingham dnes hrají jednu z klíčových rolí v nejsilnějších týmech v Evropě.

Přitom mohli nastupovat v dresu Red Devils, který ovšem oblékla již řada vynikajících fotbalistů a dobře v kdysi nejlepším anglickém týmu nepochodili. Dost možná by proto zanikla i tato trojice.

„Erlinga Haalanda jsem chtěl přivést ještě v době, než vůbec debutoval v dresu Salcburku. Declan Rice by tehdy určitě nestál tolik, co za něj zaplatil toto léto Arsenal. Debaty jsme vedli i s Moisesem Caicedem,“ rozpovídal se Solskjaer v rozhovoru pro The Athletic.

„Hodně jsme chtěli Judea Bellinghama, ale respektuji, že si vybral Dortmund. Bylo to zřejmě rozumné rozhodnutí. Chtěl jsem také přivést Harryho Kanea, chápal jsem to tak, že on sám chtěl přijít k nám, ale klub neměl tolik finančních prostředků po pandemii koronaviru,“ vzpomínal norský kouč.

Solskjaer přivedl na Old Trafford celkem 16 nových hráčů, z nichž někteří se rozhodně nepovedli jako například Daniel James či Harry Maguire, zatímco Raphael Varane a Bruno Fernandes hrají jednu z klíčových rolí v týmu dodnes.

Bohužel ani po odchodu bývalého žolíka Manchesteru United se klub nezvedl a současný Erik ten Hag má po první velmi dobré sezoně více problémů než na začátku.

Ve středu večer navíc odstartuje nový ročník Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, z čehož může být další velký propadák. Na druhou stranu i v minulém ročníku byl start sezony tragický a nakonec se Red Devils rozehráli do vynikající formy.

Zdroj: The Athletic

Reklama

Oblíbené