Spojte se s námi


Fotbal

Haaland: Jsem útočník a chci trávit co nejvíce času ve vápně. Nechci zabíhat do krajů, co bych tam také dělal?

Erling Haaland v neděli v manchesterském derby opět zazářil a tuto sezonu má nastartováno takovým stylem, že pokud mu tato kadence vydrží, tak pokoří mnoho dosavadních rekordů, které ve srovnání s jeho statistikami budou blednout závistí.

Publikováno

dne

Erling Haaland v neděli v manchesterském derby opět zazářil a tuto sezonu má nastartováno takovým stylem, že pokud mu tato kadence vydrží, tak pokoří mnoho dosavadních rekordů, které ve srovnání s jeho statistikami budou blednout závistí. Ještě před tím si ale odskočil popovídat si s Gary Nevillem.

Haaland je aktuálně všude, kam se podíváte. A není divu, tato mašina na góly v neděli zničila již třetím hattrickem v aktuální sezoně Premier League městského rivala Manchester United a to jsme teprve na začátku jeho kariéry.

Na pozápasový rozhovor přišel s Haalandem také jeho partner z útoku Phil Foden, jenž si připsal v 11 zápasech už 6 gólů, což je také velmi slušná statistika. Když to však porovnáme se 17 trefami norského zabijáka, působí to poněkud úsměvně.

Haaland tak Anglii a celému světu dokazuje, že Premier League není zase tak náročná soutěž, jak všichni tvrdí. Vždyť střelecký výkon Mohameda Salaha a Heung-Min Sona z minulé sezony, který činí 23 ligových branek, překoná 22letý Nor při tomto tempu na konci tohoto měsíce.

Ještě před manchesterským derby se s ním sešel Neville na kus řeči. Jako první téma otevřeli trenéra Pepa Guardiolu.

„Den před zápasem nám například řekne, co se bude dít a ono se to v ten další den stane přesně tak, jak řekl. Je to šílené, někdy nevím, jak je to vůbec možné, ale je to blázen do fotbalu, úplný fotbalholic,“ rozpovídal se pro Sky Sports.

Právě strategie španělského kouče je pro Haalandův úspěch klíčová. Spolu s ním a také Kevinem De Bryunem dokáží opravdu úžasné věci. Bez ostatních by to ale samozřejmě nešlo, na což by se nemělo zapomínat, tato trojice je však naprosto rozdílová!

„Jsem útočník, takže chci trávit co nejvíce času ve vápně. Nechci zabíhat do krajů, co bych tam také dělal? Na to jsou tu jiní, takže je to logické. Jsem nahoře někdy trochu osamocený, ale užívám si být sám,“ pokračoval norský útočník.

Tomu samozřejmě odpovídají i statistiky, když naprosto drtivou většinu gólů střílí 195 centimetrů vysoký útočník ve vápně, konkrétněji přímo před brankou, kde číhá na přesné pasy od spoluhráčů. Díky svým atletickým schopnostem a načasování je pak nepolapitelný.

„Myslím si, že trpělivost je ve fotbale tou nejdůležitější věcí vůbec. Především pro mě jako útočníka – být trpělivý, umět si počkat, nepřemýšlet moc a nestresovat se je velmi důležité, protože vím, že se do šance brzy dostanu. Když takto přemýšlím, tak jsem vždy ve střehu,“ zakončil rozhovor s bývalým vynikajícím obráncem Manchesteru United.

Příští hattrick si Haaland může připsat v utkání s Kodaní, s níž se Manchester City utká v rámci Ligy mistrů, v níž doposud vyhrál oba dosavadní duely. Sám Erling už v nich pak nastřílel 3 branky.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.