Guardiola sní o koučování reprezentace, prozradil jeho bratr. Zláká jej výzva v Brazílii?

Že je Pep Guardiola výtečný trenér, o tom netřeba pochybovat. Naopak. Již nyní je rozhodně jedním z nejlepších v historii. Avšak zdá se, že jej stále lákají nové výzvy. Dle jeho bratra sní o trénování reprezentačního týmu, čehož bychom se prý mohli dočkat.

pep guardiola zdroj wba.co.uk
Zdroj: wba.co.uk

Guardiola nikdy výrazně touhu trénovat reprezentační mužstvo neskrýval. Ani se k tomu ale nijak zásadně nehlásil. Nicméně v minulosti byl spojován s koučováním Argentiny či Brazílie.

Naopak trénování Španělska rodilý Katalánec označil v minulosti za nepravděpodobné. Na tomto postoji se zřejmě nic nezměnilo. S koučováním Brazílie by to však nemuselo být úplně nereálné.

Právě v Brazílii jeho bratr Pere vytvořil novou pobočku své společnosti Media Base Sports a při této příležitosti se nevyhnul otázce, zdali by Pep šel koučovat do brazilské ligy či přímo k tamní reprezentaci.

Nutno podotknout, že do nejvyšší brazilské soutěže v posledních letech bylo přivedeno mnoho drahých zahraničních koučů. Právě na to Pere Guardiola upozornil: „V Brazílii máte skvělé trenéry. Brazilská reprezentace vše vyhrála s brazilskými kouči. Nemusíte nutně spoléhat jen na cizince.“

Na to dodal, že Pep Guardiola sní o reprezentačním angažmá. A jak známo, Pep má rád výzvy, tak proč se nestát prvním nebrazilským trenérem, který Brazílii dovede k některé z významných trofejí? „Není to však nic, co bychom měli čekat v blízké budoucnosti,“ zakončil vyjádření.

Zdroj: Globo Esporte

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.