Spojte se s námi


Fotbal

Guardiola si rýpl do Carraghera: Nevyhrál PL ani jednou! Nás ale nevlastnil stát a neporušovali jsme pravidla, odpověděla legenda Liverpoolu

Pep Guardiola je nejúspěšnějším trenérem Premier League posledních let. Na kontě už má 5 titulů, i tak občas čelí kritice. A když se ozval, dostalo se mu od Jamieho Carraghera tvrdé odpovědi.

Publikováno

dne

Pep Guardiola je nejúspěšnějším trenérem Premier League posledních let. Na kontě už má 5 titulů, i tak občas čelí kritice. A když se ozval, dostalo se mu od Jamieho Carraghera tvrdé odpovědi.

Za posledních 6 let ovládl Manchester City Premier League hned pětkrát. Absolutní nadvládu a dominanci zařídil hlavně Pep Guardiola, i když logicky katarští majitelé klubovým ambicím hodně napomáhají.

V Anglii jsou nejznámější tři „punditi“, tedy experti, kteří se vyjadřují ke všemu, co se ve fotbale stane. Garry Neville, Micah Richards a Jamie Carragher k tomu má také díky svým bohatým kariérám dobré předpoklady.

Citizens aktuálně míří na čtvrtý titul v řadě. To se ještě nikomu v Anglii nepovedlo, na což narážel Pep Guardiola po remíze s Tottenhamem.

„Jak jsme hráli, bylo skvělé. Mám pocit, že když udržíme stejný level, vyhrajeme Premier League. Vyhrajeme, znovu. Oni ví, jak těžké je vyhrát Premier League, jinak by vyhrál čtyři tituly v řadě. Vyhrával tituly v nejlepší éře Manchesteru United, ale ani on nemá čtyři v řadě. Ani Micah Richars nevyhrál čtyři tituly v řadě, ani Jamie Carragher, i když ten samozřejmě nevyhrál Premier League ani jednou,“ rýpl si Guardiola.

Tato poznámka se však bývalému obránci Liverpoolu moc nelíbila. „Myslím, že bych pravděpodobně titul vyhrál, kdyby Liverpool vlastnil stát a porušoval pravidla natolik, že bychom čelili 115 obviněním od Premier League!“ odpověděl Carragher.

115 porušení pravidel

Narážel tak na fakt, že Manchester City vlastní katarští majitelé, kteří do klubu pumpují obrovské peníze a každoročně přivádí drahé posily.

Manchester City byl v únoru obviněn z celkem 115 údajných porušení pravidel FFP. Premier League uvedla, že porušení se týkají povinnosti poskytnout přesné finanční informace, které poskytují správný a spravedlivý pohled na finanční postavení klubu, zejména na jeho příjmy, příjmy ze sponzorství a provozní náklady. Verdikt padne až v létě 2025.

Zdroj: Twitter, Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené