Spojte se s námi

Premier League

Guardiola na odchodu z Manchesteru City! Téma, které hýbe světem

Zveřejněno

dne

Dle italských médií jde o hotovou věc, Pep Guardiola by měl údajně na konci sezóny zamířit do Juventusu. S informací přišla tatáž osoba, co prognózovala letní přestup Cristiana Ronalda. Co je na tom pravdy a je tento přestup opravdu reálný?

Podle jedné zprávy z italských médiích se jeho angažmá u Citizens blíží ke konci. Italský novinář Luigi Guelpa, muž, který jako první oznámil, že Cristiano Ronaldo odchází do Juventusu, uvádí, že se Guardiola v létě přestěhuje ke Staré dámě:

“Mám informace z blízkých zdrojů, že Pep Guardiola dosáhl slovní dohody s Juventusem pro příští čtyři roky.”

Přestupu současného manažera Manchesteru City také nasvědčuje fakt, že současný trenér italského šampiona Massimiliano Allegri je často spojován s odchodem do zahraničí na konci sezóny.

Vedení by navíc mohlo být nespokojené s dosavadními výkony klubu pod italským trenérem. Proč by mu však podrazilo nohy v momentu, kdy potřebuje největší podporu, to přeci k týmu jako je Juventus vůbec nesedí. V situaci, kdy tým vévodí italské nejvyšší soutěži a ještě živí šanci na postup v Lize mistrů, by bylo to oznámení naprostým nonsens.

Pep Guardiola sice již v minulosti hovořil o tom, jak je těžké zůstat v jednom klubu po dlouhou dobu, aby jeho hráči stále naslouchali a realizovali jeho nápady. Z tohoto důvodu dojde po určité době k poklesu a zhoršeným výsledkům mužstva. Právě proto Guardiola zůstal jen čtyři roky v Barceloně a opustil Bayern Mnichov po pouhých třech sezónách.

Španěl je nyní za polovinou své třetí sezóny v Manchesteru. Ta však zatím probíhá dle plánu a Manchester City nemá jediný důvod k tomu, aby svého manažera propustil. A když se klubu daří, proč by měl Guardiola odcházet, ještě když navíc v zimě podepsal novou smlouvu?

Stejný názor na danou situaci má i známý novinář Guillem Balague. “Pravděpodobně dlouho nezůstane v Manchesteru, ale právě teď by to byl obrovský šok.”

Bezprostředně poté, co se spekulace objevily, novináři cítili potřebu otázat se na dané téma trenéra samotného. Co jim na to řekl? Odchází nebo zůstává?Pokud se mě budou chtít zbavit, pak odejdu domů, ale pokud mě Manchester City bude chtít, zůstanu minimálně ještě další dva roky”

“V následujících dvou letech do Juventusu neodejdu. Sociální média mají dnes velký vliv, ale to že se něco napíše na Twitteru automaticky neznamená, že se Pep chystá do Juventusu.”

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama