Spojte se s námi

Fotbal

Guardiola: Máme velký problém – pět klíčových hráčů je mimo hru. Nemůžeme však mít v klubu 35 hráčů, to bychom zbankrotovali

Manchester City se hned od začátku nové sezony potýká s neočekávaným problémem, nejde o žádné herní situace nebo předváděné výkony, ale o zranění. Tým je sužován zraněními klíčových hráčů hned v první fázi sezony, což samozřejmě nelibě nese Pep Guardiola.

Publikováno

dne

Manchester City se hned od začátku nové sezony potýká s neočekávaným problémem, nejde o žádné herní situace nebo předváděné výkony, ale o zranění. Tým je sužován zraněními klíčových hráčů hned v první fázi sezony, což samozřejmě nelibě nese Pep Guardiola.

Vše začalo už v úvodním kole proti Burnley, kdy během prvního poločasu musel střídat Kevin de Bruyne, který si přivodil svalové zranění. Pokud si pamatujete, tak Belgičan byl nucen kvůli zranění střídat i ve finále Ligy mistrů proti Interu.

Do souboje s londýnským Arsenalem tak španělský stratég de Bruyneho poslal až v průběhu druhého poločasu, konkrétně v 64. minutě. Vše nasvědčovalo tomu, že ofenzivní záložník bude v pořádku a ze zranění je už venku. Během 34. minuty úvodního klání Premier League ovšem Belgičan přeci jenom musel střídat a dosud se na trávník nedostal.

Dalším zraněným hráčem je anglický stoper John Stones, který na konci loňské sezony patřil k oporám Citizens. Zápas proti Burnley odehrál celý, následně byl pouze na střídačce v evropském superpoháru proti Seville a před dalším zápasem se ocitl na marodce taktéž kvůli svalovému zranění. Očekávalo se, že by už na sobotní duel s Nottinghamem mohl být k dispozici.

Doktory zaměstnává i Jack Grealish, a to také svalovými problémy. Angličan je tak nedostupný od zápasu se Sheffieldem United. Jeho zranění však doktorům nedá spát, jelikož by se mohlo jednat o zranění spojené s kolenem. Zranění se nevyhnulo ani nové akvizici Mateu Kovačičovi, který je pro změnu zužován bolestí zad.

Bohužel se už tak k širokému seznamu klíčových hráčů přidal během úterního zápasu i Portugalec Bernardo Silva, který musel střídat během prvního poločasu. O jaké zranění jde, se momentálně snaží vyčíst z různých vyšetření klubový lékař. Je však jisté, že bude chybět v tomto víkendovém zápase.

Pep Guardiola tak po zápase Ligy mistrů nebyl na tiskové konferenci nadšený: „Ještě jsem nemluvil s lékaři, ale vypadá to, že Bernardo nebude schopný nastoupit do následujícího zápasu.“

Ještě více ale mohou být fanoušci frustrovaní po jeho dalším vyjádření: „Máme velký problém – pět klíčových hráčů je mimo hru. Bude to těžké to bez nich vydržet tak dlouhou dobu, nemůžeme však mít v klubu 35 hráčů, to bychom zbankrotovali.“

„Bohužel zranění Kevina je na delší dobu, John nehrál, Jackovi zbývá týden nebo 10 dní, možná Kovačič se vrátí. Prostě to tak je. Preferuji použít každého a s tím jaké máme hráče v klubu do toho jdu,“ dodal Guardiola a sepsul tak jakékoliv naděje na to, že by se někdo ze zraněných krom Kovačiče mohl vrátit na soupisku pro další zápas.

Zdroj: Premier League, Manchester City

Reklama

Oblíbené