Spojte se s námi


Fotbal

Guardiola by si přál útočníka, splní mu vedení Manchesteru City toto přání?

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola poručil vedení, aby mu v zimním přestupovém období přivedli útočníka, optimálně někoho z dvojice Martinez nebo Haaland.

Publikováno

dne

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola poručil vedení, aby mu v zimním přestupovém období přivedli útočníka, optimálně někoho z dvojice Martinez nebo Haaland. Manažeři starající se v tomto bohatém klubu o přestupy tak budou mít nelehkou práci a čeká je několik velmi náročných měsíců.

Zdroj: Pixabay

Španělský trenér od svého příchodu do Anglie v roce 2016 utratil za posily přes 942 milionů eur. Většina z toho šla do defenzivních hráčů, včetně brankářů Brava, Edersona a Steffena. Citizens jsou na přestupovém trhu aktivní téměř v každém období a neustále se snaží zvyšovat kvalitu Guardiolova týmu.

Dle anglických médií se momentální největší přání každoročního kandidáta na zisk ligového titulu točí okolo forvardů. Konkrétně by Pep Guardiola rád angažoval ofenzivní hvězdu Borussie Dortmund Erlinga Brauta Haalanda, a kdyby mu on nevyšel, tak by svou pozornost směřoval do italského Interu Milán na argentinského útočníka Lautara Martineze.

Oba zmínění plejeři jsou rozenými střelci a pravděpodobně by měli nahradit Sergia Agüera. Zároveň přesně zapadají do Guardiolova systému a splňují všechny jeho požadavky, tedy aby jeho útočníci byli rychlí, zdatní v soubojích a kliničtí v pokutovém území.

Podpis De Bruyneho a doplnění zálohy

Dalším cílem týmu okolo kouče Citizens je jednoznačně prodloužení kontraktu největší hvězdy současného kádru Kevina De Bruyneho. Tento devětadvacetiletý belgický středopolař si díky současné smlouvě přijde na 44,6 milionů měsíčně, ta mu však vyprchá v lednu roku 2023.

K Belgičanovi by Guardiola rád přivedl dalšího kreativního záložníka, kterým by měl být anglický reprezentant a tahoun Aston Villy Jack Grealish. Tomuto středopolaři je 25 let a měl by do klubu přijít jako náhrada za Davida Silvu, jenž Manchester City opustil v létě tohoto roku.

Klub z Manchesteru by si také rád stáhl dalšího záložníka z birminghamského celku, přesněji dvaadvacetiletého Douglase Luize, jejž Citizens do tohoto mužstva před rokem prodali s možností budoucí aktivace jeho výkupní klauzule, k čemuž by mělo buď v zimě na v létě příštího roku dojít.

Zdroje: Guardian, 90min, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.