Spojte se s námi


Fotbal

Greenwood bude k mání za 40 milionů eur

Mason Greenwood během léta čekal na rozhodnutí mateřského Manchesteru United, co s ním bude dál. Anglický velkoklub se rozhodl Greenwoda uvolnit na hostování a po hráči šáhlo španělské Getafe. Během sezony se již vynořili zájemci o trvalé služby anglického fotbalisty. Nyní je již známá i cena, na kterou by United přistoupili.

Publikováno

dne

Mason Greenwood během léta čekal na rozhodnutí mateřského Manchesteru United, co s ním bude dál. Anglický velkoklub se rozhodl Greenwoda uvolnit na hostování a po hráči šáhlo španělské Getafe. Během sezony se již vynořili zájemci o trvalé služby anglického fotbalisty. Nyní je již známá i cena, na kterou by United přistoupili.

Greenwood v dresu Manchesteru

Anglický křídelník vtrhl do anglického fotbalu jako velká voda. Od začátku bylo jasné, že by se jednoho dne mohl stát prvotřídním útočníkem a především zakončovatelem. Dovednost přejít v souboji 1 na 1 a posléze vystřelit nenechávali jednu legenda Rudých ďáblů klidnou.

Hned ve své první celé sezoně mezi dospělými v rámci Premier League se 10x radoval z branky. Sezona 18/19 pro něj tak byla průlomová, jelikož naskočil do 49 zápasů mezi dospělými a vstřelil 17 gólů, ke kterým přidal 4 asistence.

V součtu v Manchesteru United nastoupil k 129 zápasům, ve kterých zapsal 35 gólů a 12 asistencí. Počet gólů může Greenwoodovi závidět kdejaký bývalý hráč týmu z červené části Manchesteru. Zápasů a gólů by bylo daleko více, kdyby nebylo známě kauzy, která mohla nadějnému fotbalistovi pohřbít kariéru.

Angažmá ve Španělsku

V Getafe přijali Angličana s otevřenou náručí. Fanoušci z jeho dresu udělali nejprodávanější dres v historii klubu. Gólový účet si otevřel hned ve 3. zápase proti Bilbau, kdy skóroval při remíze 2:2. Na webu SofaScore má Greenwood skvělé průměrné hodnocení napříč celou sezonou, a to 7.15.

Nejlepší zápas anglický rodák odehrál při remíze 3:3 s Atlétikem Madrid. Nakonec v zápase nevstřelil gól ani nezískal asistence, ale díky jeho průnikům Getafe dorovnalo nepříznivý stav 1:3. Slova chvály v pozápasovém rozhopvoru nešetřil Antoine Griezmann. Celkem má na kontě 7 gólů a 5 asistencí za 24 zápasů. Skoro byste nepoznali, že Angličan téměř 2 roky nehrál fotbal.

Černou kaňkou na angažmá ve Španělsku je kontroverzní situace ze zápasu s Realem Madrid. Po souboji mezi ním a Judem Bellinghamem anglický záložník Greenwooda nazval násilníkem a případem se zabývá španělský fotbalový svaz. Bellinghamovi hrozí stopka na několik zápasů.

Greenwoodova cenovka

Během posledních měsíců o hráče vyjádřili zájem Barcelona nebo Atlético Madrid. Problém byl jediný, nevědělo se, kolik by za něj mohl Manchester požadovat. Před několik málo dny server Fusball News přišel s informací, že křídelník nemá v United budoucnost a klub bude žádat 40 milionů eur.

K hráči se vyjádřil i nový částečný majitel Sir Jim Ratcliffe: „Budeme se snažit pochopit fakta, ne humbuk. Budeme používat hodnoty, jestli je to dobrý chlap nebo ne. Jestli by vyhovovalo fanouškům, kdyby za nás hrál. Pak se rozhodneme.“

Zdroj: Twitter, Fusball News, LaLiga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.