Spojte se s námi

Fortuna liga

Gól mi pomůže i do ligy! Chytil objasnil důvod, proč má rád zápasy MOL Cupu. Tohle je super, říká útočník Slavie

Slavia Praha ve středečním utkání třetího kola MOL Cupu zvítězila na hřišti Kroměříže 2:0, mezi střelce se zapsal také Mojmír Chytil. Co řekl o zápase proti Hanácké Slavii právě autor druhého gólu?

Publikováno

dne

Slavia Praha ve středečním utkání třetího kola MOL Cupu zvítězila na hřišti Kroměříže 2:0, mezi střelce se zapsal také Mojmír Chytil. Co řekl o zápase proti Hanácké Slavii právě autor druhého gólu?

Jeden gól dal a výrazně se tak zapsal pod postupový úspěch Slavie Praha do dalšího kola MOL Cupu. Sešívání totiž ve třetím kole porazili Hanáckou Slavii Kroměříž 2:0, přičemž autorem druhé branky byl právě Mojmír Chytil.

První gól zápasu ovšem padl až po půlhodině hry, konkrétně ve 35. minutě. Taras Kačaraba poslal povedený centr Matěji Juráskovi, který následně z úhlu přesně zakončil a otevřel tak gólový účet utkání.

To bylo z prvních 45 minut vše, další branku sešívání vsítili až v poločase druhém. Krásnou akci předvedl všem fanouškům útočník Chytil, jenž si šikovně stáhl míč do běhu a svůj následný střelecký pokus poslal na zadní tyč.

Pro Chytila to tedy byl čtvrtý přesný zásah v probíhajícím ročníku – třikrát skóroval ve Fortuna lize, jednou nyní v MOL Cupu.

Nutno podotknout, jeden gól vstřelil i v nedávném derby pražských „S“, když dával na 2:0. Rozhodčí Ladislav Szikszay ale jeho gól anuloval, jelikož ještě předtím zahrál rukou v pokutovém území Igoh Ogbu.

Sparta tak kopala penaltu, kterou následně Lukáš Haraslín proměnil. Vstřelený gól tak Chytilovi stoprocentně pomůže co se jeho sebevědomí týče. Na úspěšnou trefu totiž čekal od zápasu s Karvinou ze začátku září.

Gól mi pomůže i do ligy!

„Věřím, že ano. Jsem rád, že mi to tam padlo a snad se mi gólově začne dařit i v lize a dám další góly,“ řekl Chytil v rozhovoru pro klubový web.

„Mám to moc rád. Pro lidi, co jsou z menších měst a vesnic, které hrají tyhle zápasy, je to oživení sezony, když přijede nějaký velký klub. Tyhle zápasy mám rád, pro mě je to super. Bylo to super, řvali Hanáci, takže jsem měl podporu z obou táborů. Byl jsem asi nejvíc spokojený tady,“ odpověděl na otázku, zda má rád zápasy MOL Cupu.

„Jsem tady doma, přijelo hodně kamarádů. Jsem rád, že jsem je mohl zase vidět. Babička byla podle mě poprvé na fotbale. Pro ni je to do Prahy složitější, takže jsem rád, že byla tady a mohl jsem ji po dlouhé době vidět,“ uzavřel útočník Slavie.

Zdroj: MOL Cup, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené