Spojte se s námi

Bundesliga

Girona vládne celé Evropě. Králem by ale mohl být Leverkusen. Udrží oba týmy vražedné tempo až do konce sezony?

Pokud bychom vytvořili pomyslnou tabulku všech týmů z top 5 evropských lig, tak by ji dominovala Girona. Ta drží na uzdě oba španělské giganty. Králem této tabulky by ovšem při rovnosti zápasů byl s největší pravděpodobností Leverkusen.

Publikováno

dne

Pokud bychom vytvořili pomyslnou tabulku všech týmů z top 5 evropských lig, tak by ji dominovala Girona. Ta drží na uzdě oba španělské giganty. Králem této tabulky by ovšem při rovnosti zápasů byl s největší pravděpodobností Leverkusen.

Girona

V předminulé sezóně se Girona vrátila do první španělské ligy, a to po třech letech. Málokdo čekal, že by katalánský celek bojoval o evropské poháry. Jenomže tomu v minulém ročníku skutečně tak bylo.

Aktuálně je to ještě lepší, když je Girona po 13 odehraných kolech na prvním místě. Na druhý Real Madrid má náskok dvou bodů, na třetí Barcelonu čtyři body a čtvrté Atlético Madrid dokonce bodů šest. Dokonce v Evropě nenajdete v současnosti lepší tým než právě tým, jenž byl založen 23. července 1930.

Tento skromný celek s nejmenším stadionem v La Lize (Estadio Montilivi – 13 286) má ovšem solidní podporu. 47 % klubu totiž vlastní City Football Group, tedy majitelé věhlasného Manchesteru City.

Pokud někoho zajímá, co stojí za jejím vzestupem, přečtěte si článek Zázrak z La Ligy.

Girona má každopádně skvěle našlápnuto. Mnozí očekávají, že ji brzy dojde dech. To si nicméně všichni mysleli i o Leicesteru, který to nakonec dotáhl až do samotného konce a ovládl Premier League. Proč by se Gironě nemohlo povést to samé?

Leverkusen

Leverkusen sice doposud získal „pouze“ 31 bodů, ale oproti Gironě odehrál 11 zápasů. Tudíž by se tedy teoreticky mohl dostat až na 37 bodů, pokud by vyhrál své následující dva zápasy.

Tým, jehož součástí je i Patrik Schick a Adam Hložek, kteří se bohužel v této sezoně ještě do základní sestavy nedostali, šlape naprosto skvěle.

Svěřenci Xabiho Alonsa doposud nevyhráli pouze v jednom případě. 15. září je o body obral doma Bayern Mnichov, který v posledních vteřinách zápasu ztratil velké vítězství.

Tým je nabitý skvělými hráči, kteří táhnou za jeden provaz. Pokud půjdou dál zápas od zápasu, Bundesliga po letech uvidí slavit ligový titul někoho jiného než mnichovského giganta.

Snad se do hry zapojí více i dva čeští zástupci, kteří sbírají minuty po troškách. Hložek doposud odehrál 51 minut a Schick dokonce pouze 60 sekund.

Zdroj: Bundesliga, La Liga

Reklama

Oblíbené