Spojte se s námi


La Liga

Girona přivítá v páteční předehrávce La Ligy Real Sociedad

Publikováno

dne

Po reprezentační pauze se opět můžeme těšit na ligové zápasy a La Ligu odstartuje v pátek duel mezi Gironou a Realem Sociedad.

Pro Gironu přišla reprezentační pauza poněkud nevhod, jelikož hráči trenéra Pabla Machína dokázali vyhrát poslední 3 ligové zápasy a jedním z jejich tří skalpů je i Real Madrid. Všechny tři zápasy skončily výsledekm 2-1.

Hlavní útočnou silou Girony je útočník Cristhian Stuani, který se v 9 ligových zápasech trefil 6x a výrazně tak pomohl svému týmu na současné 10. místo.

Real Sociedad letos předvádí výkony hodných jejich kvalitě a se 17 body jsou na 7 místě, kde bych je osobně viděl i na konci letošní sezóny.

Hráčům trenéra Eusebia se v poslední době poměrně dařilo, ale mrzet je určitě musí dvě domácí remízy s Betisem a Espanyolem. A to i přestože zachraňovali bod až v posledních minutách.

Poslední venkovní prohra s Getafe jim také určitě moc nepřidala. Dobrou zprávou však je poslední zápas s Eibarem, který dokázali vyhrát 3-1.

V zápasech Realu Sociedad padlo v letošní sezóně La Ligy celkem 45 gólů, což je nejvíce ze všech týmů ve španělské nejvyšší soutěži.

Pouze dvakrát se v 11 ligových zápasech stalo, že by padly méně jak tři góly a i tak v těch dvou zápasech padly vždy alespoň dva. Ani Girona však není žádný defenzivní tým, v posledních 6 ligových zápasech padly vždy minimálně tři góly.

Tyto statistiky prorokují, že bychom se mohli dočkat na góly bohatého zápasu. Jedinými hráči, kteří budou v pátek chybět je dvojice z týmu Girony Jose Raymundo Luis Suarez a Pedro Alcalá.

Reklama

Oblíbené