Spojte se s námi


Fotbal

Gavi porazil v souboji o nejlepšího mladíka Camavingu i Bellinghama, nejlepší fotbalistkou opět Putellas

Kromě vyhlášení Zlatého míče se na galavečeru France Footballu rozdávaly ocenění také za nejlepšího mladého hráče a nejlepší fotbalistku. Obě tato ocenění putují do Barcelony za Gavim a Alexií Putellas.

Publikováno

dne

Kromě vyhlášení Zlatého míče se na galavečeru France Footballu rozdávaly ocenění také za nejlepšího mladého hráče a nejlepší fotbalistku. Obě tato ocenění putují do Barcelony za Gavim a Alexií Putellas.

Posledními vítězi „Kopa trophy“ pro nejlepšího mladého hráče jsou Pedri, Matthijs De Ligt a Kylian Mbappé. V minulém ročníku Pedriho doplnili v trojici Jude Bellingham a Jamal Musiala.

Letos se očekávalo, že právě Bellingham, který se stal naprosto klíčovým hráčem Dortmundu a stojí o něj celá Evropa, vystoupá na vrchol. Velkými favority byli i Jamal Musiala, jenž si upevnil místo v základní sestavě Bayernu a Eduardo Camavinga z Realu Madrid, jenž několikrát ve vyřazovacích utkáních Ligy mistrů sám změnil řád utkání.

Tuto trojici doplnili ještě Gavi (Barcelona), Adeyemi (Dortmund), Gravenberch (Ajax/Bayern), Nuno Mendes (PSG), Gvardiol (Lipsko), Wirtz (Leverkusen) a Saka (Arsenal).

Trochu překvapivě však zvítězil 18letý Gavi. Španělský fotbalista je bezesporu nesmírně kvalitním hráčem a má našlápnuto mezi elitu, ovšem podle obecného mínění Bellingham, Musiala i Camavinga jsou o něco dále a pro svůj tým byli v uplynulé sezóně platnější.

Kompletní umístění:

1. Gavi
2. Camavinga
3. Musiala
4. Bellingham
5. Mendes
6. Gvardiol
6. Gravenberch
8. Saka
9. Adeyemi
10. Wirtz

Ženský fotbal

U ženského Zlatého míče nebyl pochyb. Svůj triumf obhájila fotbalistka Barcelony Alexia Putellas. Kapitánka Katalánek získala s klubem domácí triple (Liga, Pohár, Superpohár) a v Lize mistrů dotáhla svůj tým do finále. V nejprestižnější soutěži byla vyhlášena nejlepší hráčkou Ligy mistrů.

Putellas v minulém ročníku zaznamenala bilanci 34 gólů a 17 asistencí. V létě si však tři dny před začátkem mistrovství Evropy žen přetrhala zkřížený vaz v koleni a do konce roku 2022 se na trávník nepodívá.

Zdroj: France Football

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.