Spojte se s námi


Fotbal

Garry Neville věří Walkerovi: Pokud má někdo na světe ubránit Mbappého, pak je to on

Kdybychom měli vybrat nejrozjetější evropské týmy na mistrovství světa, asi by to byla Francie s Anglií. Právě tyto fotbalové velmoci se střetnou v rámci čtvrtfinále turnaje. A klíčem k postupu bude úspěšnost ubránění Kyliana Mbappého.

Publikováno

dne

Kdybychom měli vybrat nejrozjetější evropské týmy na mistrovství světa, asi by to byla Francie s Anglií. Právě tyto fotbalové velmoci se střetnou v rámci čtvrtfinále turnaje. A klíčem k postupu bude úspěšnost ubránění Kyliana Mbappého.

Kyle Walker se poprvé do základní sestavy Anglie dostal až ve třetím kole skupinové fáze. Pomohl k triumfu 3:0 nad Walesem. Do té doby bojoval se zraněním, které si přivezl již z Manchesteru.

Do startující jedenáctky se Walker vešel i v osmifinále se Senegalem, ve čtvrtfinále ho každopádně čeká těžší bránění. Z levého křídla francouzské ofenzivy na něj bude útočit Kylian Mbappé. S tím se na sociálních sítích tento rok již párkrát popichoval.

„V posledních týdnech se špičkovali na internetu. Nevím, koho jiného na světe místo Walkera bych si vybral, kdybych chtěl Mbappého ubránit,“ řekl Garry Neville ve studiu Sky Sports.

Mbappé na rozdíl od loňského Eura, které mu vůbec nevyšlo, letos září. S pěti zásahy je nejlepším střelcem turnaje, k tomu přidal dvě asistence. Měl prsty v sedmi z devíti branek kohoutů.

A bránit by ho ve čtvrtek měl skutečně Walker. Je to oblíbenec Garetha Southgatea, navíc mu dává možnost přepínat do role pravého stopera ve tříobráncovém systému. Na Mbappého si též věří, což nemůže říct každý bek.

„Věřím Walkerovi, ale to neznamená, že Mbappého dokáže vymazat. Je to nový nejlepší hráč současnosti,“ pokračoval Neville.

Na pravém bekovi má Southgate dlouhodobě z čeho vybírat. Reece James o turnaj přišel kvůli zranění, Trent Alexander Arnold je kvůli špatné formě na lavičce. Rozjetý Kieran Trippier startoval v prvních dvou zápasech turnaje.

Přestože nebyl jediný důvod Trippiera ze sestavy vyhazovat, Southgate má zkrátka rád své koně. A Walker je bezpochyby jedním z nich. V sobotu bude mít jednu z největších životních příležitostí koučovi jeho důvěru splatit. A zároveň jednu z nejtěžších.

„Myslím si, že je nemožné ho zastavit. To je důvod, proč ne nejlepší na světě,“ oponoval Roy Keane.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.