Spojte se s námi


Serie A

Fraška v Itálii: Pro Piacenta byla po debaklu 20:0 vyloučena ze třetí ligy

Publikováno

dne

Velkým fiaskem skončilo účinkování italského klubu ve třetí nejvyšší soutěži. Pro Piacenta byla vyřazena ze Serie C poté, co do zápasu s Cuneou nastoupila v sedmi hráčích a obdržela výprask 20:0. Rozhodla o tom disciplinární komise, která navíc klubu uložila pokutu ve výši 20 tisíc eur.

Itálie fanoušci By 1-0_-_Italien_vs._USA.jpg Alexander Johmannderivative work SoWhy - 1-0_-_Italien_vs._USA.jpg, CC BY-SA 2.0

Pro Piacenta má dlouhodobé problémy. Od začátku sezóny neplatí svým hráčům ani zaměstnancům, což vyústilo v jejich stávku. Tři poslední zápasy tak klub musel nechat zkontumovat, přičemž další kontumace by znamenala vyřazení ze soutěže.

Přišel tak zápas s Cuneou, do kterého klub nastoupil se sedmi mladými hráči a z devatenáctiletého kapitána zároveň udělal trenéra. Utkání tak nemohlo dopadnout jinak než debaklem. Cunea zvítězila 20:0 a klubem se navíc začala opět zabývat disciplinární komise.

Ta rozhodla o vyřazení Pro Piacenty ze soutěže a pokutě ve výši 20 tisíc eur. „Tohle byla urážka sportu. Podobnou frašku už víckrát nestrpíme,“ komentoval situaci předseda italské federace Gabriele Gravina.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.