Spojte se s námi


Fortuna liga

Fousek byl zvolen do vedení UEFA. Česko má zastoupení po 21 letech

Český fotbal má opět zastoupení na nejvyšších místech v organizaci, která šéfuje evropskému fotbalu. Petr Fousek byl v Lisabonu zvolen do výkonného výboru UEFA.

Publikováno

dne

Český fotbal má opět zastoupení na nejvyšších místech v organizaci, která šéfuje evropskému fotbalu. Petr Fousek byl v Lisabonu zvolen do výkonného výboru UEFA.

Petr Fousek kandidoval do výkonného výboru UEFA, kam se dostalo sedm kandidátů. Předseda FAČR dnes na kongresu v Lisabonu obdržel 40 hlasů z 50 možných, což byl mezi sedmičkou vyvolených třetí nejvyšší počet.

Fousek bude svou pozici ve výkonném výboru zastávat čtyři roky a společně s ním byli nově zvoleni i Phillipe Diallo z Francie a Levan Kobiashvili z Gruzie.

Dán Jesper Møller Christensen, Albánec Armand Duka, Ukrajinec Andrii Pavelko a Španěl Luis Rubiales byli znovu zvoleni a ve výboru už působili.

Český fotbal bude mít zastoupení v organizaci UEFA po 21 letech. Bývalý předseda svazu František Chvalovský byl členem výkonného výboru UEFA mezi lety 1996 až 2002.

Do výboru UEFA kandidoval v roce 2011 i Ivan Hašek, tehdejší předseda českého fotbalového svazu, ale neúspěšně.

„Je to největší úspěch v mé funkcionářské kariéře. Beru to nejen jako uznání a ocenění svých schopností, ale především jako obrovskou poctu i prestiž pro český fotbal. Silný mandát, který mi udělilo tolik fotbalových svazů z celé Evropy, těší i nesmírně zavazuje,“ uvedl Fousek v tiskové zprávě.

V Lisabonu se zároveň volil i předseda UEFA. Tím se opět stal Aleksander Čeferin, který organizaci vládne od roku 2016. Slovinský funkcionář neměl žádného protikandidáta a delegáti jej potvrdili ve funkci.

Zdroj: UEFA, FAČR

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.