Reklama

Fotbaloví trpaslíci, kteří si zahrají na Euru 2021

Severní Makedonie, Maďarsko a Finsko, trojice fotbalových trpaslíků, kteří si zahrají na Euru, které se odehraje během příštího roku. Jak probíhala jejich cesta za úspěchem a jaká je čeká skupina?

zdroj: UEFA.com

Ve skupině B najdeme Finsko. Skandinávský poloostrov bude mít na šampionátu tři z pěti zástupců, zklamalo pouze Norsko a Island. Přitom největším outsiderem bylo právě Finsko, to ale prošlo kvalifikací hladce a může se těšit na derby s Dánskem, dále na Rusko a Belgii.

Právě to, že poslední zápas hrají Fini proti Belgii, může být výhodou. Ta totiž už může mít jistý postup a nemusela by nastoupit v nejsilnějším složení. Proti Dánům i Rusům se body uhrát dají, navíc si vzpomeňme na středeční zápas, v němž Finsko porazilo výběr Francie.

Ve skupině C se nachází asi největší outsider celého šampionátu, Severní Makedonie. Ta měla velké štěstí, že šla vůbec do baráže, třetí v kvalifikační skupině byla jen díky lepšímu vzájemnému zápasu se Slovinskem. V následné baráži porazila nepříjemné Kosovo a poté i Gruzii.

Co se skupiny týče, je Makedonie v té nejlehčí. Nizozemsko není v nejlepší formě, Ukrajina se v posledních letech zvedla, avšak stále je porazitelná a Rakousko má nevyzpytatelný nároďák, jenž je taktéž zdolatelný. V případě jedné výhry má Makedonie šanci na postup ze třetího místa.

Závěrem Maďarsko. I to se na turnaj probojovalo po krutém boji. V kvalifikační skupině skončilo až čtvrté, před ním zůstalo Chorvatsko, Wales a Slovensko. V baráži si ale poradilo s Bulharskem a poté i s bojovným Islandem.

A Euro si Maďaři užijí se vším všudy, zahrají si totiž ve skupině smrti. Ve společnosti Francie, Německa a Portugalska asi těžko doufat v nějaké body, minimálně zkušeností však maďarský výběr nabere na turnaji hromadu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jak může někdo napsat,že Madarsko patří mezi fotbalové trpaslíky,to fakt nechápu,z takovýchto keců pak vzniká podcenování soupeře.Madarský fotbal má dlouholetou tradici a spoustu vinikajících fotbalistů,tady autor článku fakt přestřelil,je vidět,že nezná fotbalovou historii.

    • Ano pane Roberte,máte pravdu.I mě tento hloupý nadpis donutil si článek přečíst a musím s vámi jen a pouze souhlasit.Je sice pravda,že po MS 1986 v Mexiku mělo Maďarsko dlouhou pauzu v účasti na vrcholných akcích, kterou přerušili úspěšnou účastí na EURU 2016 ve Francii,ale jen proto je nikdo nemůže označit za trpaslíka. Mimochodem,Maďarsko se zúčastnilo 9x závěrečných bojů na MS. A tak se ptám pana autora tohoto článku, které další země s podobnou historií označí za fotbalové trpaslíky.

  2. A ještě jeden nehorázný blábol jste pane autore vymyslel. Skandinávský poloostrov prý dle vás bude mit na šampionátu zastoupení 3 zemí z 5 . Od kdy je ostrovní stát Island součástí poloostrova? Taktéž Dánsko je dle vás na Skandinávském poloostrově? A mohu vás ubezpečit, že i třeba Finsko není součástí Skandinavského poloostrova,pouze s ním sousedí.
    Vaše znalosti fotbalu a zeměpisu na bodu mrazu. Co takhle zkusit radši psát články do Rytmusu života ci podobných plátků?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené