Fotbaloví fanoušci na Slovensku bojují proti nařízením vlády

Koronavirová krize ovlivňuje v negativním slova smyslu nejen fotbal, ale jakýkoliv kolektivní sport. Nyní došla trpělivost fotbalovým fanouškům na Slovensku. Tamní vláda je totiž svým nařízením pořádně zvedla ze židlí.

Zdroj: Facebook Ultras Slovan Bratislava

Předseda vlády Igor Matovič totiž společně se svými kolegy schválil další vlnu potřebných opatření, kterým chce zamezit šíření nemoci covid-19.

Mimo jiné jde také o omezené kapacity diváků na fotbalových stadionech. Dle slov Igora Matoviče by se na stadion měla dostat pouze tisícovka osob. Nejde však jen o fanoušky. Počtem tisíce osob je myšleno vedení, zdravotníci, hráči, média a další osoby potřebné na utkání.

Reálně to tak znamená, že od 1. září minimálně do 1.října bude fotbal na Slovensku před prázdnými tribunami. A přesně tohle nařízení donutilo skalní fanoušky Slovanu Bratislava k vydání prohlášení o celé situaci.

„Bereme toto rozhodnutí jménem ULTRAS SLOVAN jako další úder pro již ničivý a krvácející SLOVENSKÝ SPORT, který nemusí přežít! Považujeme to za populistické rozhodnutí záměrně namířené proti SPORTU NA SLOVENSKU v době, kdy lidé bez omezení jezdí na bazény, do nákupních center,barů nebo diskoték,“ stojí v prohlášení bratislavských ultras.

„V tomto případě musíme všichni spojit síly bez rozlišení klubové nebo sportovní příslušnosti a vytvořit tlak veřejnosti na změnu tohoto nesmyslného rozhodnutí. Musíme jednat okamžitě, protože potom bude pozdě, až SLOVENSKÝ SPORT definitivně vykrvácí.
Po dohodě bychom chtěli vyzvat všechny ULTRAS BANDS, FANKLUBY, ale i další fanouškovské seskupení po celém Slovensku bez rozlišení ligy nebo sportů ve vašem sektoru nebo na oblíbeném místě banner s nápisem: Hrobaři SPORTU na Slovensku.”
vyzývali fanoušci Slovanu.

A netrvalo dlouho a do tohoto protestu se mimo prvoligových fotbalových klubů (Žilina, Nitra, Senica a dalších) zapojil také třeba druholigový Púchov, na jehož zápase byla přítomná také skupinka spřátelených fanoušků Slovácka a Sigmy Olomouc.

A co myslíte vy? Jak dopadne celá tato situace s fotbalem na Slovensku?

Použité zdroje: hooligans.cz, supporters, facebook Ultras Slovan Bratislava

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.