Spojte se s námi


Fotbal

Fotbalové ikony vzývají nejlepšího hráče historie Lionela Messiho! Debata o statusu GOAT skončila

Poté, co Lionel Messi dovedl svou zemi k vítězství na mistrovství světa ve fotbale, poctily žijící argentinskou legendu současné i bývalé fotbalové ikony. Podívejte se na některé reakce těch nejznámějších jmen světového fotbalu.

Publikováno

dne

Poté, co Lionel Messi dovedl svou zemi k vítězství na mistrovství světa ve fotbale, poctily žijící argentinskou legendu současné i bývalé fotbalové ikony. Podívejte se na některé reakce těch nejznámějších jmen světového fotbalu.

Lionel Messi ukončil debatu o králi fotbalu

Trofej mistrů světa byl snad jediný milník, který Lioneli Messimu v jeho unikátní fotbalové kariéře chyběl ke statusu toho nejlepšího z nejlepších. Nyní je vše jinak a jeho kritikům zbyly oči pro pláč. Nyní už není debat o tom, že patří mezi ty úplně největší legendy světového fotbalu, ne-li tou největší.

35letý kapitán Argentiny dostal ocenění pro hráče šampionátu v Kataru a stal se jednou z hvězd šíleného finále. Dvěma góly, zvládnutým pokutovým kopem při závěrečném penaltovém rozstřelu a velkolepým výkonem se zasloužil o to, že Argentina se stala mistrem světa pro rok 2022.

Pro mnohé tak včerejší vítězství Argentiny urovnalo debatu pro krále světového fotbalu. Messi je totiž údajně tím vůbec nejlepším hráčem, který kdy vstoupil na zelený trávník. Svými výkony na turnaji si získal nesmírný respekt od současných i minulých hvězd fotbalu.

Brazilci zahodili rivalitu, ostatní legendy velebí argentinského Boha

Spoluhráč z Paris Saint-Germain Neymar, brazilské legendy Ronaldo a Rivaldo, angličtí hrdinové Gary Lineker a David Beckham či mladík z Barcelony Gavi. Ti vzdali ihned po zápase prostřednictvím svých sociálních sítích hold argentinskému šampionu.

„Fotbal tohoto muže zahazuje jakoukoli rivalitu stranou,“ napsala na svém twitteru brazilská legenda Ronaldo Nazário. „Viděl jsem spoustu Brazilců – a lidí z celého světa – fandit Messimu v tomto elektrizujícím finále. Rozloučení hodné génia. Svou éru řídil vysoko nad všemi. Gratuluji Messi,“ zahodil stranou rivalitu.

„Jaký zápas, jaké finále mistrovství světa,“ velebil závěrečné klání turnaje další Brazilec Rivaldo. „Gratuluji Argentině a mému příteli Messimu. Nemohl jsi projít tímto sportem a nebýt mistrem světa. Tato trofej jen korunovala Tvou velkolepou kariéru,“ dodal.

„Gratuluji bratře,“ napsal jeho spoluhráč z Paris Saint-Germain Neymar. Brazilský útočník sám bojoval o prvenství na turnaji, v základních skupinách ale laboroval se zraněním a ve čtvrtfinále vypadl se svou Brazílií po penaltách s bronzovými Chorvaty.

„Král,“ napsala stručně na svém Instagramu ikona Albionu David Beckham. „Bylo absolutní výsadou sledovat Lionela Messiho téměř dvě desetiletí.

Okamžik za okamžikem strhujícího, dech beroucího a radostného fotbalu. Je to dar od fotbalových Bohů. Jsem rád, že zvedl nejvyšší cenu v našem sportu,“ nešetřila slovy chvály další anglická legenda Gary Lineker.

18letý mladík z Barcelony a národního týmu Španělska Gavi, pro kterého byl Messi fotbalovou ikonou jeho dětství, se také vyjádřil k obrovskému úspěchu. Ke jménu argentinského kapitána přidal emotikon kozy, čímž i on vyjádřil svůj názor v debatě o nejlepšího hráče fotbalové historie.

Zdroj: GOAL, Twitter, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.