Spojte se s námi


Fortuna liga

Fotbalisté Opavy zahájili přípravu. Jak se prozatím proměnil její kádr?

Třináctá příčka a až do posledního kola boj o setrvání v naší druhé nejvyšší soutěži. To rozhodně není výsledek, se kterým by bylo vedení slezského celku spokojeno. Není proto překvapením, že na startu letní přípravy chybělo hned několik hráčů.

Publikováno

dne

Třináctá příčka a až do posledního kola boj o setrvání v naší druhé nejvyšší soutěži. To rozhodně není výsledek, se kterým by bylo vedení slezského celku spokojeno. Není proto překvapením, že na startu letní přípravy chybělo hned několik hráčů.

Po úspěšné záchranářské misi klub avizoval, že i nadále věří ve schopnosti trenéra Miroslava Brožka, který na lavičku usedl na konci dubna. Tomu se tak na začátku přípravy hlásilo celkem devětadvacet fotbalistů.

Brankáři

Konkurenci mezi třemi tyčemi opavské branky přišel zvýšit čtyřiadvacetiletý Adam Richter. Odchovanec Jablonce přišel jakožto volný hráč po konci smlouvy. V novém působišti podepsal smlouvu do roku 2025. Příležitost ukázat se dostane také osmnáctiletý Matyáš Thimel z juniorky a třiadvacetiletý Alex Fojtíček, který se vrací z hostování v Hlučíně.

Svolení hledat si nové angažmá dostal Kryštof Lasák, který se s klubem nedohodl na nové smlouvě a stal se tak volným hráčem. Lasák v uplynulé sezoně naskočil do dvaadvaceti zápasů a udržel v nich osm čistých kont.

Obránci

Prvním novým jménem v defenzivě je osmadvacetiletý univerzál Matěj Hýbl. Ten v posledních letech oblékal dres Třince, ale pamatovat si jej mohou fanoušci i z jeho působení v Prostějově, Sigmě Olomouc nebo Teplicích. V Opavě podepsal dvouletou smlouvu.

Šanci minimálně v přípravě dostane osmnáctiletý odchovanec Sebastian Pejša. Ten se bude chtít ukázat na hřišti stejně jako srbská dvojice Strahinja Kojic a Milos Tadic. Oba aktuálně působí v Paracinu. Druhý zmiňovaný může nastupovat i v záloze. Na testy dorazil také stoper Boafo Osei.

Záložníci

Změn se dočkala také záložní řada. Končí Michal Bílek, jehož nové působiště bude oznámeno v nejbližších dnech, Yegor Tsykalo, který se z hostování vrací do Teplic a třiadvacetiletý David Macháček.

Právě poslední zmiňovaný by měl být součástí transferu na trase Opava-Prostějov. Slezský celek totiž usiluje o setrvání Solomona Omaleho, který zde od února hostoval. K dokončení přestupu zbývají jen formality.

Do přípravy se zapojil také třiadvacetiletý Yacine El Kassah, který má za sebou kromě angažmá v Tunisku, kde mu končí smlouva také štaci v akademii Interu Milán. O smlouvu bude usilovat také Frank Chickba.

Jistotu angažmá v Opavě má naopak osmadvacetiletý Adam Ondráček. Ten ve své dosavadní kariéře působil ve Varnsdorfu, Liberci nebo třeba ve Vítkovicích. V sezoně 2022/23 vstřelil za devětadvacet duelů dvě branky a na dalších pět přihrál.

Útočníci

Na posílení útoku klade vedení Opavy největší důraz. Slezané totiž v minulém ročníku nastříleli pouze šestadvacet branek za třicet zápasů. Pro porovnání například sestupující rezerva pražské Slavie jich za stejný počet zápasů nastřílela dvaačtyřicet.

Smlouva skončila Jakubu Yunisovi (16 zápasů / 1 branka) a do Hradce Králové se z hostování vrací Petr Rybička. Ten hlavně vlivem zranění naskočil pouze do šesti duelů.

Kromě Tomáše Rataje a Vojtěcha Hranoše má k dispozici hlavní trenér zatím už jen dorostence Josefa Blatného a Floriána Višňu.

Je tak proto více než jasné, že na posílení útoku budou opavští dále pracovat. O tom, kdo další nakonec oblékne žlutomodrý dres se rozhodne v průběhu přestupového okna.

Zdroj : Twitter SFC Opava, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené