Spojte se s námi


Fotbal

Fotbal je krutá hra! Skotové jedou domů, do vyřazovací části se nedostali ani na dvanáctý pokus

To už snad ani není smůla, spíše takové pravidlo. Fotbalová reprezentace Skotska končí na některém z velkých turnajů opět v základní skupině. Podvanácté! Rozhodla o tom prohra s Maďarskem 1:0.

Publikováno

dne

To už snad ani není smůla, spíše takové pravidlo. Fotbalová reprezentace Skotska končí na některém z velkých turnajů opět v základní skupině. Podvanácté! Rozhodla o tom prohra s Maďarskem 1:0.

Vůbec poprvé v historii se mohli kvalifikovat do play-off velkého turnaje. Skotové měli v zápase s Maďarskem opticky více ze hry, ale nebezpečnější byli Středoevropané, kteří v nastaveném čase nakonec utkání zlomili ve svůj prospěch.

Díky tomu mají se třemi body šanci na postup z tabulky třetím týmů. Skotsko končí svou bilanci na sedmnáctém evropském mistrovství s pouhým jedním bodem za remízu 1:1 se Švýcarskem. Po Polsku tak jsou Ostrované druhým mužstvem, které jede domů.

„Celý tým je v naprostém šoku. Cítili jsme, že bychom dnes mohli uspět, většinu zápasu jsme utkání kontrolovali, ale nic nám tam nespadlo. Pro fanoušky to musí být veliké zklamání,“ řekl po zápase pro uefa.com skotský gólman Angus Gunn.

Rozhodlo dlouhé prodloužení

Maďaři utkání zlomili v desáté minutě nastavení, když se prosadil Kevin Csoboth. Útočník Újpestě zužitkoval skvělou práci Sallaie a prostřelil nešťastného Gunna. Nastavený čas byl tak dlouhý kvůli ošetřování Vargy, který má zlomenou lícní kost.

„Na konci zápasu jsme potřebovali soupeře přitlačit, abychom se dostali do vyřazovací fáze. Myslím, že jsme v závěru měli na hřišti snad jen dva obránce. Ukázali jsme neuvěřitelného ducha, ale nakonec to nestačilo,“ dodal Gunn.

„Fotbal je krutá hra. Hraji a trénuji už dlouho, takže to dokážu pochopit. Nyní můj tým i celé Skotsko trpí, ale časem si rány olížeme, osvěžíme se a začneme budovat něco nového,“ řekl k zápasu kouč Skotů Steve Clarke.

Chtělo by se říci, že Skotové snad na podobné hororové sportovní zážitky už musejí být zvyklí. V neděli večer se ani napodvanácté neprobojovali do vyřazovací části velkého fotbalového turnaje.

Skotsko tak balí kufry, Maďaři budou s napětím vyčkávat, jak dopadne tabulka třetích týmů. Jejich šance na postup do osmifinále jsou velmi reálné.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.