Spojte se s námi

Fortuna liga

Fortuna národní liga po podzimní části

Publikováno

dne

Skončilo 16. kolo Národní fotbalové ligy a tím uzavřelo podzimní boje.

Ukazuje se značná vyrovnanost celků usilujících o postup do nejvyšší soutěže. Jarní zápasy slibují boj o dvě místa, která zajistí příslušnost k české fotbalové smetánce.

V čele se drží Slezská Opava, která se po neúspěchu v minulém ročníku, kdy jí postup unikl, usiluje o vstup do HET ligy asi nejvíce. Mužstvo, které nastřílelo nejvíce branek, skoro 3 na zápas, hraje líbivý, útočný fotbal. Ani opavští se však nevyhýbá výkyvům.

Na druhém místě se drží, trochu překvapivě Třinec. Dobrý výkony a výsledky během celé podzimní části ho vynesly v tabulce vysoko.

Ligistům z Příbrami trvalo delší dobu, než našel správnou sestavu a cestu do vyšších pater tabulky. Práce trenéra Czaplára se ale jeví jako správnou a tři vítězství v posledních kolech o tom jasně svědčí. Budou asi patřit k hlavním adeptům na první dvě místa a postup.

A post shared by 1.FK Příbram (@1.fkpribram) on

Také fotbalisté, celý tým a fanoušci Dynama České Budějovice by se jistě rád vrátili mezi českou elitu. Poslední zápasy se ale Jihočechům nevydařily a klesli v tabulce až na čtvrté místo. V boji o postup budou však jistě pokračovat.

V první pětce se překvapivě drží také Pardubice. Možná největší překvapení letošního ročníku.

Tato pětice lehce odskočila středu tabulky, kde jsou ale také možní aspiranti na příčky výše. Znojmo, Sokolov, Vlašim a Hradec Králové.

Hlavně posledně jmenovaní „Votroci“ by se měli o lepší místa ještě poprat, stále se lepšící Sokolov pod taktovkou Pavla Horvátha či vždy na jaře lepší Vlašim ještě neskládají zbraně. Zlepšení se může čekat i od jihomoravanů ze Znojma.

Ve středu tabulky se také drží nováček Olympia Praha, který měl velmi dobrý úvod. Nyní se však mírně tabulkou propadá.

V dolní části budou bojovat celky Táborska, Varnsdorfu a Viktorie Žižkov. Hlavně u pražanů je to docela nepříjemné překvapení. Větší ambice měl jistě i trenér Táborska Nádvorník.

Na posledních místech se zatím krčí týmy Vítkovic, Ústí nad Labem a Frýdku Místku. Vítkovičtí, kteří se v minulém ročníku zachraňovali na poslední chvíli, stejně jako fotbalisté Frýdku Místku budou mít těžkou pozici i tento ročník. Více se čekalo od hráčů Ústí nad Labem.

Začátkem března 2018 se roztočí druhá jarní část soutěže a na obou pólech tabulky bude vyústění velmi napínavé a zajímavé.

Reklama

Oblíbené