Spojte se s námi


Fortuna liga

Fortuna národní liga odstartovala. Radova Dukla v úvodním utkání prohrála s Líšní bez jediné střely na branku

Nová fotbalová sezona začíná, což platí i pro druhou nejvyšší soutěž v Česku. Mezi šestnácti účastníky nalezneme několik bývalých prvoligových klubů či tři rezervní týmy. Letošní ročník Fortuna národní ligy, který v pátek v 17 hodin rozehrála Dukla s Líšní, bude rozdělen dlouhou, téměř čtyřměsíční zimní přestávkou.

Publikováno

dne

Nová fotbalová sezona začíná, což platí i pro druhou nejvyšší soutěž v Česku. Mezi šestnácti účastníky nalezneme několik bývalých prvoligových klubů či tři rezervní týmy. Letošní ročník Fortuna národní ligy, který v pátek v 17 hodin rozehrála Dukla s Líšní, bude rozdělen dlouhou, téměř čtyřměsíční zimní přestávkou.

První část se odehraje od konce července do 13. listopadu. Po 16. kole bude do 4. března následovat pauza. Poslední, třicáté dějství je na programu 27. května. Za rekordně dlouhou zimu, která v případě Fortuna ligy skončí v závěru ledna, může mistrovství světa.

„Přestože se náš národní tým na šampionát neprobojoval, musíme dodržet mezinárodní kalendář FIFA, který nařizuje přerušit soutěže po dobu vrcholných turnajů po celém vyspělém fotbalovém světě,“ citují oficiální stránky FNL předsedu Ligového výboru LFA Dušana Svobodu.

Také druhá liga nabídne derby pražských „S“

Vítěz automaticky postoupí do nejvyšší soutěže. Druhá a třetí příčka pak zaručuje baráž, do níž spadne 14. a 15. mužstvo první ligy po konci skupiny o udržení. Týmy ze dvou posledních míst konečné druholigové tabulky čeká sestup.

Zajímavostí je, že v letošní sezoně se soutěže účastní tři „B“ týmy celků z Fortuna ligy. Ke Spartě se totiž nově přidala také Slavia a olomoucká Sigma. Rovněž v této méně sledované lize se tedy můžeme těšit na vzájemný duel dvou nejúspěšnějších klubů české fotbalové historie.

Derby se uskuteční v sobotu 13. srpna v rámci 3. kola a v úvodu března hned po skončení zimní pauzy.

K favoritům na postup se řadí pražská Dukla, jež se po příchodu trenéra Petra Rady svými ambicemi netají. Do boje o posun nahoru by se mohly přidat například týmy, které ještě nedávno patřily mezi ty prvoligové. Těmi jsou Jihlava, Opava, Příbram a naposledy sestoupivší Karviná.

Sezonu otevřel zápas Dukly s Líšní

Start FNL obstaralo páteční utkání na Julisce, kam přijela loni čtvrtá Líšeň. Hrstka diváků na tribuně ani publikum u obrazovek České televize se příliš atraktivní fotbalové podívané nedočkalo. Prvních pětačtyřicet minut branku nenabídlo.

Když už to vypadalo, že ani ve druhém poločase gól nepadne, přišel rozhodující zásah. Daniel Šumbera v 90. minutě z levé strany nacentroval na nabíhajícího Gaboňana Guye Retena Elekanu a zařídil Líšni vítězství.

Svěřenci Milana Valachoviče tedy Radův tým obrali o všechny body hned v úvodním zápase sezony. Dukla si nepřipsala ani jednu střelu mezi tři tyče.

V programu 1. kola je i úvodní duel „béček“

Na předehrávku navážou o víkendu ostatní zápasy otevíracího kola. Mezi nimi nalezneme sobotní slezské derby, Třinec jede do Karviné. V neděli bude k vidění mj. první vzájemné utkání druholigových rezerv, v Olomouci se představí Sparta. Níže je kompletní rozpis 1. kola FNL 2022/2023.

pátek 29. 7.:

Dukla – Líšeň – 0:1

sobota 30. 7.:

Vyškov – Chrudim (10:15)

Třinec – Karviná (10:15)

Příbram – Táborsko (17:00)

Vlašim – Jihlava (17:00)

neděle 31. 7.:

Olomouc „B“ – Sparta „B“ (10:15)

Slavia „B“ – Prostějov (10:15)

Varnsdorf – Opava (17:00)

Zdroj: Fortuna národní liga, Česká televize

Reklama

Oblíbené