Spojte se s námi


Fortuna liga

Fortuna liga zase s jiným názvem? LFA vypsala tendr na nového titulárního partnera, mezi zájemci je i Betano

Fortuna liga už nebude Fortuna liga? Ligová fotbalová asociace vypsala výběrové řízení na nového titulárního partnera. Tendr je otevřen také pro zahraniční společnosti. Zájemci se do tendru musí napsat nejpozději do 22. března.

Publikováno

dne

Fortuna liga už nebude Fortuna liga? Ligová fotbalová asociace vypsala výběrové řízení na nového titulárního partnera. Tendr je otevřen také pro zahraniční společnosti. Zájemci se do tendru musí napsat nejpozději do 22. března.

Titulárních partnerů měla česká nejvyšší soutěž od vzniku samostatné České republiky celkem pět, včetně současné Fortuny. Od roku 1997 až do ročníku 2013/14 byl titulárním partnerem Gambrinus. Pod dnes již památným a legendárním názvem „Gambrinus liga“ získala nejvíce mistrovských titulů Sparta – 10.

Tři tituly oslavili ve Slovanu Liberec, dva ve Viktorii Plzeň, rovněž dva ve Slavii a českým mistrem se na konci sezóny 2003/04 stal také ostravský Baník.

V sezónách 2014/15 a 2015/16 byla česká nejvyšší soutěž známa pod názvem „Synot liga“, o další rok později se titulárním partnerem stalo ePojištění.cz. Rok poté se opět měnil název, tentokrát na HET Ligu.

Dalším pravidelným titulárním partnerem po dobu několika let se stala sázková kancelář Fortuna, a to konkrétně od sezóny 2018/19. Tato společnost figuruje v názvu české první ligy až do současnosti, brzy by se to však mohlo zase změnit.

Na základě páteční vydané tiskové zprávy totiž Ligová fotbalová asociace vypsala výběrové řízení na titulárního partnera nejvyšší soutěže pro sezóny 2024/25 až 2028/29.

Fortuna liga už nebude Fortuna liga?

Je tedy možné, že česká nejvyšší soutěž nebude v dalších letech působit pod současným názvem Fortuna liga. Zájemci se mohou hlásit do 22. března, přičemž jediným kritériem pro určení vítěze onoho výběrového řízení je nabízená cena.

Podle soutěžních podmínek je výběrové řízení otevřeno i pro zájemce ze zahraničí. LFA smlouvu s jeho vítězem podepíše má podepsat do konce dubna letošního roku.

Jak také uvádí server iSport, Fortuna podle odhadů každoročně přispívá částkou téměř 80 milionů korun. A vzhledem k tomu, že česká liga nyní zažívá určitý boom, tato částka by pro nadcházející období neměla klesnout, ba právě naopak.

Tipsport, který je pro změnu titulárním partnerem extraligy, v minulém roce uvedl, že by každý rok přispíval až 150 miliony korun. Zájem projevila také společnost Betano, která už ke konci roku 2023 získala práva na streaming zápasů pro kurzové sázení. Jak ale LFA už dříve také uvedla, novým titulárním partnerem se nemusí stát pouze společnost se sázkařského prostředí.

Zdroj: Fortuna liga, LFA, iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.