Spojte se s námi


Fotbal

Fóbie Liverpoolu z Realu Madrid pokračuje. Dokáží Reds na Bernabéu zvrátit svůj osud?

Nejméně oblíbený soupeř Liverpoolu? Real Madrid. Reds prohráli 6 z posledních 7 vzájemných zápasů, včetně dvou finále Ligy mistrů a před měsícem byli zesměšněni na vlastním stadionu. Dokáže se Liverpool této fóbie zbavit?

Publikováno

dne

Nejméně oblíbený soupeř Liverpoolu? Real Madrid. Reds prohráli 6 z posledních 7 vzájemných zápasů, včetně dvou finále Ligy mistrů a před měsícem byli zesměšněni na vlastním stadionu. Dokáže se Liverpool této fóbie zbavit?

Liverpool má v Evropě velkou historii a pokud prohraje první zápas nebo poločas, nemusí to ještě znamenat konec. Když se řekne obrat v Evropě, Reds na to mají svou vlastní kategorii.

Celkově nasbíral Liverpool 6 titulů v Lize mistrů a je tak na celkovém třetím místě, jen za AC Milán (7) a… to je právě ten oříšek, Realem Madrid (14).

Liverpool se nemusí bát prakticky žádného soupeře… pokud se nejmenuje Real Madrid. Ze španělského giganta už mají na severozápadě Anglie pořádnou fóbii.

Z posledních sedmi zápasů hned šestkrát vyhrál Real Madrid a jednou se zrodila remíza. Liverpool porazil svého dnešního soupeře naposledy v roce 2009.

Vzájemné zápasy

V ročníku 2014/15 se oba týmy potkaly v základní skupině Ligy mistrů, Real vyhrál 3:0 a 1:0. Na následující střet došlo až ve finále v roce 2018, Los Blancos ale slavili výhru 3:1.

Salah a celý Liverpool chtěl odplatu, a tak se oba týmy střetly v ročníku 2020/21 ve čtvrtfinále. Real první zápas ovládl znovu výsledkem 3:1 a v odvetě si postup pohlídal bezbrankovou remízou.

V minulém ročníku došlo po čtyřech letech na reprízu finále, Mohamed Salah veřejně vyhlásil, že půjde o odplatu za rok 2018, jenže mu opět zbyly jen oči pro pláč, když Vinícius vystřelil výhru 1:0.

Na poměrně častý střet v posledních letech došlo znovu v osmifinále aktuálního ročníku, Liverpool doufal, že se konečně zbaví své fóbie z Realu Madrid. A vše šlo dobře, když ve 14. minutě rozjetí Reds vedli 2:0 a byli mnohem lepším týmem.

Jenže se nakonec úplně sesypali, inkasovali pět gólů a byli zesměšněni na vlastním stadionu. Teď mají ještě odvetu na to, pokusit se o zázrak.

Aby dostali zápas alespoň do prodloužení, musí vyhrát 3:0. Na Santiago Bernabéu, kde je magie Ligy mistrů zakořeněná, je to nadlidský úkol.

Loni ve čtvrtfinále potřebovala Chelsea ten samý výsledek k postupu a deset minut před koncem skutečně vedla 3:0, jenže poté Modričova famózní šajtle vykouzlila snížení na 1:3 a v prodloužení rozhodl Benzema.

Liverpool je tak jednou nohou vyřazen z Ligy mistrů, ovšem zázraky se v této soutěži dějí. Nebude však obhájce trofeje a čtrnáctinásobný vítěz nad jeho síly?

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.