Finská reprezentace měla na tréninku trička s popisem “Stojím při Glenovi” na podporu Kamary

Finský národní tým vyjádřil podporu svému reprezentačnímu kolegovi Glenu Kamarovi z Rangers. Na tréninku a tiskových konferencích před kvalifikačními duely na mistrovství světa nosili všichni trika s popisem “Stojím při Glenovi”. Samozřejmě jde o reakci na onen spekulovaný moment ze zápasu se Slavií.

Zdroj: SK Slavia Praha

V pozápasové tiskovce po odvetném duelu Slavie s Rangers manažer hostů Steven Gerrard podporoval Glena Kamaru slovy “I stand with him”, tedy “Stojím při něm”. Tato slova nyní měli na trikotech Kamarovi spoluhráči z finské reprezentace.

Všichni finští hráči, včetně kapitána Tima Sparva a útočníka Teema Pukkiho, nosili na tréninku před kvalifikací na mistrovství světa trička s Kamarovou fotkou a těmito slovy, čímž vyjadřují podporu po údajném rasistickém útoku na hráče.

Kapitán Slavie Ondřej Kúdela pochopitelně jakoukoliv souvislost s rasovou diskriminací popírá, trenér Rangers Steven Gerrard a většina zahraničních medií ovšem stoperu pražského celku nevěří.

Stejný pohled na věc mají i finští reprezentanti. Útočník z celku Norwich City Teemu Pukki se k situaci vyjádřil následovně:

“Rasismus jakéhokoliv druhu do fotbalu nepatří, obecně na světě nemá co dělat. Je to velká škoda, že se to stále děje. Glena jsem poznal v průběhu posledních pár let a jeho následná reakce v zápase by nebyla vyvolána jen nějakou obyčejnou nadávkou.”

“Tohle je celé špatně a opravdu doufám, že se to bude nějakým způsobem řešit. Bylo kolem toho hodně zpráv a v týmu jsme o tom hodně mluvili. Je jasné, že taková věc nepatří nikam,” dodal útočník skandinávské země.

Kamarovi se po zápase dostalo z celé Evropy opravdu masivní podpory. I kapitán Celticu Glasgow Scott Brown v derby projevil velkou míru solidarity vůči hráči Rangers. Zda se ale skutečně jednalo o rasovou urážku ví jen dvojice Kamara-Kúdela.

Každopádně už teď je jasné, že tato situace přerostla v konflikt, jenž bohužel zanechal kaňku na dosavadní skvělé jízdě pražské Slavie napříč letošním ročníkem Evropské ligy.

Zdroj: Sport Bible

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. V první řadě ani časově není možné, aby Kudela řekl že je zasraná opice a že to ví. Ten čas co šeptal by max. odpovídal délce textu Jsi zasranej chlápek či jsi zasraná opici. Každopádně už by v té době nestihl říci ty víš, že jsi – jak tvrdí Kamara. Takže už v tohle jasně SKOTSKÝ HRÁČ LŽE! A když lže v tom dovětku, tak lže i v té první části!!!!! Schválně si změřte ten čas co Kudela šeptá a v tom mini čase to zkuste v ANGLIČTINĚ ODDRMOLIT I S DOVĚTKEM: TY VÍŠ, ŽE JSI! Je to drmolinec, kterému by nikdo nerozuměl. Pak přidejte, že Kudela není rodilí mlučí a že byl tehdy udýchaný! Prostě nesmysl, že by to mohl říci s tím dovětkem jak tvrdí Kamara! Glen je pěkný lhář! Neumí plnit noviny fotbalem, tak to zkouší touhle cestou!

 2. Groteskní. Stojím při něm, i když jsem při tom nebyl. Ale tak to dnes je. Realita ani pravda nikoho nezajímají. Jsou podružné. Důležité jsou emoce a dohady a demonstrativní postoje. Pokud jsou v souladu s jakýmsi údajně vyšším “dobrem.” Víra opět poráží zdravý rozum. Návrat do středověku. Nechutnost.

 3. Nejideálnější by bylo spravedlivé vyrovnání. Několik hráčů Slávie odcestuje
  do Skotska a budou trpělivě snášet libovolné nadávky z úst těžce ublížených
  hráčů Rangers, potom na oplátku hráči Slavie pokopou a pošlapou, 3 -4
  hráče Rangers, jednomu dají pěstí a na závěr bude proveden Kung Fu
  zákrok na hlavu a účty budou vyrovnány. Na vyjádření dobré vůle předají
  hráči Slavie trenérovy Rangers kapesníček, aby si mohl utřít slzy, plakal
  nad tou nespravedlností skutečně procítěně. Neslibuji, ale pokusím se zajistit
  v PL KM několik svěracích kazajek, nebude to asi levné, ale důchod mám
  celkem slušný. Jinak se musím poklonit před zdokonalením anglické
  základní fotbalové taktiky – kopni do míče a běž, nová varianta v provedení
  Rangers – kopni koho potkáš, nejlépe do hlavy a běž se vybrečet.

 4. Bylo by to řešení ovšem přehlížení pokusu o likvidaci Koláře dokopání Kuchtu a fyzické napadení Kudelu porovnávat s posláním do zadele hráče tmavé pleti to je pecka.Ještě od těch,kteří vymysleli rasismus a dlouhá staletí ho rozvíjeli.Podle všeho,kdyby Kudela nic neřekl,tak to utkání vyhráli,ale on je psychicky vykolejil a potom extempore už bylo málo času ještě někoho dokopat.

 5. Zde je problém, že se smotávají dva odlišné příběhy.
  A – to že fotbal v podání hráčů Rangers připomínal boj jeskyních mužů je zcela neoddiskutovatelné a UEFA by to měla razantně řešit.
  B – p. Kúdela si měl odpustit jakoukoliv provokaci (tím se pozná velikost a formát hráče) a už jenom tím, že si dal ruku před ústa (tak to dělají tenisté v deblech, ale tam je pojítkem angličtina – tudíž nechtějí, aby soupeř slyšel na čem se domlouvají) zavdal příčinu ke spekulacím. Navíc téma rasismu je v UK velmi citlivé (zde si to vůbec neuvědomujeme – ostatně viz příspěvky na různých fórech) a platí spíše presumpce viny.
  Smutné je, že p. Kúdela (zkušený to matador) udělal nebetyčnou koninu, poškodil sebe, Slávii, potažmo celý náš fotbal (je to divné, ale i po aféře Berbr to jde).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?