Reklama

Finále evropského poháru v Česku? Zvažuje se kandidatura!

Čeští fanoušči se historického momentu dočkali v roce 2013, kdy Eden hostil finále Superpoháru UEFA mezi londýnskou Chelsea a Bayernem Mnichov. Od té doby se v tuzemsku hrály zápasy evropských pohárů pouze za účasti českých týmů. Ale pozor, návrat finálového zápasu je možný!

Nejprve si musíme vyjasnit o jaký evropský pohár by se Česko mohlo zajímat. Nejde ani o Ligu mistrů, ani o Evropskou ligu, na to v České republice nemáme stadion s dostatečnou kapacitou. Šanci nám dává až nově vzniklá a výkonnostně nejníže postavená Evropská konferenční liga.

O tom, že FAČR zvažuje kandidaturu na pořádání finálového zápasu, informoval samotný předseda Petr Fousek. Mohlo by to být v roce 2023 nebo 2024. Pokud by zvítězil rok 2023, tak by Česko hostilo finálový zápas po deseti letech.

Což by ve finále působilo jako velký úspěch. Musíme si přeci jen přiznat, že naše stadiony v porovnání s Evropou působí jako jejich mladší sourozenci.

Velký problém pro pořádání takhle velkých zápasů je kapacita, kterou můžeme nabídnout. Náš největší Sinobo Stadium (Eden) má kapacitu 20 800 diváků.

Letošní finále Evropské konferenční ligy se odehraje v Tiraně (hlavní město Albánie) a ano hádáte správně. I zdejší stadion se může pochlubit vyšší kapacitou než největší stadion v Česku. Arena Kombëtare má totiž kapacitu 22 500 míst.

Zdroj: Luděk Mádl, Wiki

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je to ostuda že v Praze neni žádný stadion pro alespoň 25 tis. diváku splňující přisná měřitka UEFY ! V kde jaké prd… mají moderní alespoň 1 stadion pro 30-35 tis. a v Čr jim možná bude až v roce 2030 který má být postaven pro Repre a Spartu a má mít kapacitu 32 tis. ☹

  2. Ono by se stavělo,pokud by se penízky dále vesele nerozkrádaly!Za druhé než by stadio’n postavili,byl by již zastaralý,neodpovídal by standartům UEFA!Holt po roce 1989 co se postavilo bylo několikrát předraženo a stojí to za h vno-viz Sazka Aréna v Praze atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené