Reklama

Finále Eura pokořilo tři historické milníky! V hlavní roli dvojice Bonucci – Chiellini!

Hned tři historické milníky pokořilo včerejší finále Eura 2020 (hraného v roce 2021). Padl nejrychlejší finálový gól (z kopačky Luka Shawa padl v čase 01:57). Do zápasu nastoupil vůbec nejstarší kapitán v historii finálových střetnutích. A posledním pokořeným milníkem je střelecký zápis nejstaršího hráče ve finálovém zápase!

Jeden z nejúspěšnějších a nejzkušenějších manažerů moderního fotbalu José Mourinho v roce 2018 prohlásil tato slova. “Leonardo Bonucci a Giorgio Chiellini by mohli učit na Harvardově univerzitě a dávat tam lekce, jak být střední obránce. Jsou kvalitní. Když říkám kvalitní, nemyslím tím jen kreativní hráči. Chiellini-Bonucci to je prostě pastva pro oči,” prorokoval portugalský stratég.

Právě faktor těchto velezkušených středních obránců byl ve finále klíčem k úspěchu. Itálie i díky nim dokráčela k titulu mistra Evropy. Tito dva borci spolu odehráli neuvěřitelných 326 zápasů (reprezentace i kluby).

Krom toho, že včera vyhráli po penaltovém rozstřelu nad domácí Anglii a stali se s národním týmem vítězi Eura, se také zapsali do fotbalových kronik. Chiellini do utkání nastoupil jako kapitán, a to z něj udělalo vůbec nejstaršího kapitána v historii finálových zápasů všech evropských šampionátů. Bylo mu 36 let a 331 dní, překonal tak rekord svého bývalého kolegy Gianluigiho Buffona.

Italský hrdina Bonucci vstřelil důležitý srovnávající gól a pak proměnil i svoji penaltu. Emoce s ním cloumaly celý zápas, svým hrdinským výkonem a hecováním vyšponoval méně početné italské fanoušky k totální euforii!

Bonucci se gólem zapsal též do historie finálových zápasů Eura. Nyní je vůbec nejstarším střelcem gólu ve všech finálových zápasech. Bylo mu 34 let a 71 dní. Překonal rekord Bernda Hölzenbeina z roku 1976.

Bonucciho vzkaz fanouškům

Vyjančený a šťastný Bonucci po zápase popíchl Angličany, když do kamery křičel: “It is comming to Rome. (Jde to do Říma)”

To je sarkastická narážka na anglickou písničku, milovaný popěvek a symbol “It is comming home. (Jde to domů)” Což Angličané skandují, zpívají jako odkaz na to, že velké poháry míří domů (do Anglie) do kolébky fotbalu. Od roku 1966 se to nestalo.

Kdo bedlivě sledoval zkušeného italského stopera při nástupu bylo vidět, že je od samotného začátku tzv. zdravě naštvaný. Což mohlo způsobit i bučení anglických fanoušků při Italské hymně.

Zdroje: ČT Sport, OptaJoe, OGCOM

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené