Spojte se s námi


EURO 2020

Finále Eura pokořilo tři historické milníky! V hlavní roli dvojice Bonucci – Chiellini!

Hned tři historické milníky pokořilo včerejší finále Eura 2020 (hraného v roce 2021). Padl nejrychlejší finálový gól (z kopačky Luka Shawa padl v čase 01:57). Do zápasu nastoupil vůbec nejstarší kapitán v historii finálových střetnutích.

Publikováno

dne

Hned tři historické milníky pokořilo včerejší finále Eura 2020 (hraného v roce 2021). Padl nejrychlejší finálový gól (z kopačky Luka Shawa padl v čase 01:57). Do zápasu nastoupil vůbec nejstarší kapitán v historii finálových střetnutích. A posledním pokořeným milníkem je střelecký zápis nejstaršího hráče ve finálovém zápase!

Jeden z nejúspěšnějších a nejzkušenějších manažerů moderního fotbalu José Mourinho v roce 2018 prohlásil tato slova. „Leonardo Bonucci a Giorgio Chiellini by mohli učit na Harvardově univerzitě a dávat tam lekce, jak být střední obránce. Jsou kvalitní. Když říkám kvalitní, nemyslím tím jen kreativní hráči. Chiellini-Bonucci to je prostě pastva pro oči,“ prorokoval portugalský stratég.

Právě faktor těchto velezkušených středních obránců byl ve finále klíčem k úspěchu. Itálie i díky nim dokráčela k titulu mistra Evropy. Tito dva borci spolu odehráli neuvěřitelných 326 zápasů (reprezentace i kluby).

Krom toho, že včera vyhráli po penaltovém rozstřelu nad domácí Anglii a stali se s národním týmem vítězi Eura, se také zapsali do fotbalových kronik. Chiellini do utkání nastoupil jako kapitán, a to z něj udělalo vůbec nejstaršího kapitána v historii finálových zápasů všech evropských šampionátů. Bylo mu 36 let a 331 dní, překonal tak rekord svého bývalého kolegy Gianluigiho Buffona.

Italský hrdina Bonucci vstřelil důležitý srovnávající gól a pak proměnil i svoji penaltu. Emoce s ním cloumaly celý zápas, svým hrdinským výkonem a hecováním vyšponoval méně početné italské fanoušky k totální euforii!

Bonucci se gólem zapsal též do historie finálových zápasů Eura. Nyní je vůbec nejstarším střelcem gólu ve všech finálových zápasech. Bylo mu 34 let a 71 dní. Překonal rekord Bernda Hölzenbeina z roku 1976.

Bonucciho vzkaz fanouškům

Vyjančený a šťastný Bonucci po zápase popíchl Angličany, když do kamery křičel: „It is comming to Rome. (Jde to do Říma)“

To je sarkastická narážka na anglickou písničku, milovaný popěvek a symbol „It is comming home. (Jde to domů)“ Což Angličané skandují, zpívají jako odkaz na to, že velké poháry míří domů (do Anglie) do kolébky fotbalu. Od roku 1966 se to nestalo.

Kdo bedlivě sledoval zkušeného italského stopera při nástupu bylo vidět, že je od samotného začátku tzv. zdravě naštvaný. Což mohlo způsobit i bučení anglických fanoušků při Italské hymně.

Zdroje: ČT Sport, OptaJoe, OGCOM

Reklama

EURO 2020

Kolik vydělal český fotbal na povedeném Euru? A kam zamíří vydělané peníze?

Rok 2021 se v reprezentačním prostředí nese v duchu začátku kvaifikace na MS 2022 v Kataru, ale stěžejní událostí roku bylo fotbalové Euro. Česká fotbalová reprezentace se představila ve skvělém světle.

Publikováno

dne

Od

Rok 2021 se v reprezentačním prostředí nese v duchu začátku kvaifikace na MS 2022 v Kataru, ale stěžejní událostí roku bylo fotbalové Euro. Česká fotbalová reprezentace se představila ve skvělém světle. Postoupila ze skupiny a nebyla daleko od semifinále! Jak se tahle senzační cesta vyplatila ekonomicky?

Těžká skupina s Anglií, Chorvatskem a Skotskem nebyla pro Česko neschůdná, jak mnozí předpokládali. Do osmifinále jsme proklouzli ze třetího místa a proti Nizozemsku jsme byli v roli outsidera.

Přes Oranjes se českému týmu však podařilo postoupit do čtrfinále, kde naši reprezentanti nestačili na silné Dány. Po sportovní stránce český fotbal překvapil a byl konkurenceschopný.

UEFA odměnila FAČR částkou 441 milionů korun. Pro běžného smrtelníka astronomická částka, že? Jenže postavte ji do kontrastu příjmu světových hvězd, ty si během jediné sezóny vydělají stejně a někteří dokonce ještě větší balík.

Ještě je nutné podotknout, že FAČR měla na celý turnaj vysoké náklady. Což znamená, že konečný zisk z celé akce je daleko nižší.

Vzpomeňte na náročné cestování a přelety po celé Evropě. Celkové výdaje na EURO včetně odměn pro celý tým jsou 381 milionů Kč.

Takže z celkové relativně vysoké odměny zbylo „pouze“ 60 milionů. Oněch šest desítek milionů by mělo mířit na dofinancování mládežnických reprezentací.

Zdroj: fotbal.cz, Luděk Mádl

Pokračovat ve čtení

EURO 2020

Hraný sestřih nejlepších momentů EURA 2020 baví internet! Nechybí ani gól Patrika Schicka

Neuvěřitelně povedenou věc vytvořili internetoví baviči z Tedeku Hub. V necelých 3 minutách precizně zahráli a připomněli ty nejlepší momenty z letošního evropského šampionátu a k tomu přidali značnou dávku vtipu! Tahle vzpomínka na EURO 2020 vás zatraceně pobaví.

Publikováno

dne

Od

Neuvěřitelně povedenou věc vytvořili internetoví baviči z Tedeku Hub. V necelých 3 minutách precizně zahráli a připomněli ty nejlepší momenty z letošního evropského šampionátu a k tomu přidali značnou dávku vtipu! Tahle vzpomínka na EURO 2020 vás zatraceně pobaví.

První scénka nepatří nikomu jinému než Patriku Schickovi, který vsítil nejhezčí gól turnaje hned v úvodním zápase České republiky proti Skotsku. Vzpomínka na zamotaného gólmana Skotů v podaní Tedeku Hub hodně baví.

Následuje zbytek sestřihu, ve kterém nechybí připomínka skvělých výkonů Paula Pogby nebo selhání mladičkých exekutorů penalt Mbappého a Saky. V závěru pochopitelně musí být italská radost s pokřikem „It is coming to Rome“.

Takhle hrané scénky fotbalu přidávají velký kredit i mezi (ne)fotbalovou veřejností. Video s internetovými baviči zaznamenalo během dvou dnů téměř milion zobrazení. Podívejte se sami.

Podělte se s námi do komentářů o vaše dojmy a o to, co vás nejvíce pobavilo.

Zdroj: Tedeku Hub

Pokračovat ve čtení

EURO 2020

Anglie vítězem MS 2022? Podle Southgatea naprostá nutnost, důvod je prostý

Kdo podle vás vyhraje mistrovství světa v roce 2022? Gareth Southgate má v tomhle jasno! Existuje jeden hlavní důvod, proč Anglie na příštím MS zkrátka „musí“.

Publikováno

dne

Kdo podle vás vyhraje mistrovství světa v roce 2022? Gareth Southgate má v tomhle jasno! Existuje jeden hlavní důvod, proč Anglie na příštím MS zkrátka „musí“.

Potřebujeme zapomenout. Asi takto by se dal přeložit výrok Garetha Southgate, který v předešlých hodinách zveřejnil fotbalový web Goal. Nutno podotknout, že anglická reprezentace byla úspěchu vskutku blízko.

Jenže přišel penaltový rozstřel, který tým Anglie nezvládl. A Southgate vzal po evropském šampionátu vše na sebe.

Anglie byla dalšímu historickému úspěchu nejblíž od roku 1996. Tehdy nestačila v semifinále Německu, kterému podlehla rovněž po penaltách – 5:6. A hádejte, kdo v rozhodující chvíli zklamal. Ano, Southgate…

Na domácí půdě byla porážka o to zdrcující. Ovšem zpátky k letošnímu mistrovství Evropy. „Nejlepší pro nás bude toto zklamání hodit za hlavu a plně se soustředit na kvalifikaci pro mistrovství světa 2022,“ řekl v rozhovoru Southgate.

Dále také dodal, že na nadcházejícím šampionátu neberou nic jiného, než celkové prvenství. „Potřebujeme vyhrát finále mistrovství světa 2022. Neexistuje nic, co by se dalo srovnat s finálovou účastí na tak velkém turnaji. Potřebujeme to konečně prolomit.

Cokoliv v následujících osmnácti měsících podnikneme musí vést k tomu, že budeme schopni čelit této výzvě na mistrovství světa. A být v ní úspěšní.“ Southgate tak poslal fanouškům Albionu jednoznačný vzkaz. A má pravdu, Anglie konečně potřebuje prolomit ono prokletí a vyhrát velký turnaj.

Na tato slova koneckonců zareagoval i Harry Maguire, kapitán letošního reprezentačního výběru Anglie. „Bolí to, vždycky bude. Dá se vůbec překonat prohra v penaltovém rozstřelu, když máte šanci stát se evropskými šampiony?

Možná pouze, když nějaký velký turnaj vyhrajete. A samozřejmě to nebolí jen nás, hráče nebo realizační tým. Zasáhlo to každého.“

Anglie momentálně vede kvalifikační skupinu I s devíti body, když rozstříleli San Marino 5:0 a zdolali Albánii (2:0) a Polsko (2:1).

Pokud v dalším zápase, který čeká výběr Southgatea druhého září, porazí na venkovní půdě Maďarsko a Poláci doma zvítězí nad Albánií, jejich náskok na čele skupiny by se díky této skutečnosti navýšil na pět bodů.

Zdroj: Goal, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené