Spojte se s námi


Bundesliga

Filip Kaloč odešel na hostování do německého Kaiserslauternu, ve hře je i trvalý přesun

Záložník Filip Kaloč (23 let) odchází z Baníku Ostrava na hostování do německého Kaiserslauternu. Fotbalista bude v klubu hrát do konce aktuálního ročníku formou hostování. Součástí dohody je i opce na trvalý přesun hráče.

Publikováno

dne

Záložník Filip Kaloč (23 let) odchází z Baníku Ostrava na hostování do německého Kaiserslauternu. Fotbalista bude v klubu hrát do konce aktuálního ročníku formou hostování. Součástí dohody je i opce na trvalý přesun hráče.

Filip Kaloč začal hrát fotbal v rodné Ostravě za MFK Vítkovice a odtud přestoupil do Baníku Ostrava. Tam prošel všemi mládežnickými týmy a v 18 letech podepsal svou první profesionální smlouvu.

Za ostravský Baník odehrál celkem 118 soutěžních zápasů. V této sezoně odehrál za ostravské áčko pouze 12 zápasů. Nastoupil i do 3 duelů MSFL, kde vstřelil jednu branku.

Mimo jiné nastupoval i za mládežnické výběry české fotbalové reprezentace. Byl kapitánem národního týmu U21 na posledním turnaji českých Lvíčat.

Kaloč odchází do Kaiserslauternu

Generální ředitel tradičního německého klubu Thomas Hengen vítá novou posilu v Kaiserslauternu.„Filip Kaloč je silný běhavý záložník, který je takticky dobře trénovaný a ve své rodné zemi již v mladém věku nasbíral mnoho zkušeností.

Jsme rádi, že se k nám rozhodl připojit a doufáme, že bude moci pokračovat v úspěšné tradici českých hráčů v FCK,“ vyjádřil se pro klubový web.

K samotnému angažmá se vyjádřil i sám hráč, který se nechal se slyšet, že se těší na nové spoluhráče a až bude moci pomoci naplnit klubu sportovní cíle. „Moc se těším i na stadion a fanoušky,“ řekl Kaloč, který se těší na svou novou roli.

Podmínky přestupu

Za půlroční hostování by ostravský Baník měl od německého klubu dostat pouze 10 000 eur (247 tisíc korun). Součástí dohody ale má být opce atakující 500 000 eur (přes 12 milionů korun).

Přestupová částka není zrovna ohromující vzhledem k věku a potencionálu hráče. Uvidíme jak se kariéra Kaloče bude odvíjet dál nyní mu přejme pouze štěstí v novém klubu.

Zdroj:Twitter, SportBild, 1FCK

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.