Spojte se s námi


Fotbal

Filip Juda povede světový malý fotbal až do roku 2027

Publikováno

dne

Potřetí za sebou byl Filip Juda zvolen prezidentem Světové federace malého fotbalu. Vede ji od roku 2013 a nyní má mandát až do roku 2027.

Nominaci obdržel ze všech pěti kontinentálních federací malého fotbalu a stal se jediným kandidátem na pozici předsedy sedmičlenného výkonného výboru světové federace.

„Rád bych poděkoval všem delegátům za tak silný mandát, který je pro mě zavazující a zároveň ukazuje, že světová federace je jednotná,“ řekl brněnský rodák, který v roce 2003 založil nynější Asociaci malého fotbalu České republiky.

Delegáti jej do čela světového malého fotbalu zvolili na právě skončeném mistrovství Evropy ve slovenských Košicích.

„V mém volebním období bych rád dokončil implementaci novinek na mezinárodních šampionátech Světové federace malého fotbalu, které by měly být vidět již v roce 2023, kdy budou mistrovství světa hostit Spojené arabské emiráty.

Do roku 2025 bych potom rád otevřel nový produkt světové federace, klubovou Ligu mistrů v malém fotbale, na které pracujeme společně se Spojenými arabskými emiráty, ve kterých by se tento šampionát měl každoročně konat,“ předeslal Juda.

V současnosti má malý fotbal zastoupení ve 144 zemích světa. „V letošním roce změníme i organizační strukturu federace, a to převedením televizních, marketingových a obchodních práv na nově vznikající společnost, která bude mít na starosti přípravu veškerých šampionátů světové federace a podpisy smluv s partnery těchto akcí.

V neposlední řadě se chci zaměřit i na posílení hodnoty národních svazů malého fotbalu vůči veřejným institucím a rozvoji malého fotbalu do dalších zemí,“ doplnil osmatřicetiletý Juda.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.