Spojte se s námi


Liga mistrů

FC Chelsea přivítá šampiona z „města duchů“ FK Karabach

Publikováno

dne

FK Karabach, první ázerbájdžánský klub v historii skupinové fáze Ligy mistrů, změří v základní skupině C síly se známými značkami: FC Chelsea, AS Řím a Atléticem Madrid.

Když FK Karabach získal v srpnu 1993 svůj premiérový titul mistra Ázerbájdžánu, nikdo ho neoslavoval. Deset dní předtím, po pěti letech bombardování vojenskými silami ze sousední Arménie, padl Agdam (domovské město klubu) do okupace. Tisíce obyvatel Agdamu v tu dobu uteklo do bezpečné zóny.

Přešlo 24 let a z Agdamu se stalo město duchů, ale jeho klub, který se mezi časem přestěhoval do metropole Baku, je dnes pýchou Ázerbájdžánu. Stal se symbolem lidské vůle přežít.

STATISTIKY

  • FC Chelsea se po roce vrací zpět do Ligy mistrů.
  • Pro FK Karabach to bude historicky první utkání v Lize mistrů.
  • Karabach má v domácí lize na kontě 3 zápasy a 3 výhry.
  • Bude se jednat o vůbec první vzájemný zápas.

PREDICTION

Chelsea se představí po roční pauze opět  v Lize mistrů a to hned na domácí půdě. Čeká je outsider skupiny z Ázerbájdžánu a tak nic jiného, než vítězství se nepřipouští. Antonio Conte se ovšem na tiskové konferenci vyjádřil, že to nebude lehký zápas.

Hodně hráčů z Karabachu jsou reprezentanti a jsou povzbuzeni prvním zápasem v Lize mistrů. K dispozici stále nebude Danny Drinkwater  a navrátilec po zranění Eden Hazard bude připraven na lavičce náhradníků.

Zápas v Londýně bude pro FK Karabach mimořádně náročnou překážkou. Jakýkoliv bodový zisk na trávníku úřadujícího anglického šampióna, který v minulé sezoně absentoval na kontinentální pohárové scéně, by byl bezpochyby velkou senzací.

Reklama

Oblíbené