Favorit měl namále! Kolín nad Rýnem ale nakonec neudržel nadějné vedení nad Dortmundem

Kolín nad Rýnem přivítal na domácím stadionu jako prvního při svém návratu mezi německou elitu favorita soutěže z Dortmundu. Outsider o poločase vedl, ale dobře rozehraný zápas mu nakonec nepřinesl první ligové body.

Hráči Borussie Dortmund přijeli na hřiště staronového účastníka Bundesligy v roli jasného favorita. V první půli se jim však příliš nedařilo a jejich výkon byl zklamáním. Hvězdná útočná čtveřice se Sanchem, Reusem, Hazardem a Alcácer nebyla prakticky vůbec vidět.

Kolín hrál to, co potřeboval. Dortmund měl sice míč více v držení, ale domácí hráči se dostávali do nebezpečnějších situacích a v první půli měli dokonce více střeleckých pokusů. Hrozili hlavně z rohových kopu a ve 29. minutě dokonce nečekaně udeřili.

Právě jeden z mnoha dobře zahraných rohových kopů prodlužoval Skhiri a na zadní tyči už číhal Drexler, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč do sítě.

Ve druhém poločase se hnali svěřenci Luciene Favreho za vyrovnáním a domácí tým dlouho odolával v čele s brankářem Hornem. Fanoušci se na stadionu dokonce i na chvíli radovali z druhého gólu, ale ten nakonec neplatil kvůli ofsajdu.

Outsider kapituloval až v 70. minutě, kdy Jadon Sancho zakončil tvrdou přízemní střelou rohový kop zahraný nakrátko. Potvrdil tak, že na začátku nové sezony má skvělou formu.

Žlutočerní tlačili i nadále svého soupeře, kterému se na útočné polovině absolutně nedařilo. Herní dominance nakonec vyústila i ve druhý gól Borussie. Tentokrát se prosadil aktivní krajní obránce Hakimi, jenž si čtyři minuty před koncem ve vápně naskočil na centrovaný míč, a hlavou jej poslal nekompromisně pod břevno.

Vítězství hostujícího týmu pak ještě pojistil v nastaveném čase Alcácer poté, co mu před prázdnou bránu připravil balon při přečíslení Sancho. Kolín si tak nakonec z dobře rozehraného zápasu neodnesl své první ligové body a doma padl 1:3.