Fanoušci zaplavili reprezentaci vlnou kritiky za pokleknutí před zápasem. Je to nechutné, tvrdí většina z nich

Česká Republika ve středu nastoupila k utkání Ligy národů proti Skotsku na jeho půdě. A jak je na Ostrovech poslední půlrok zvykem, před úvodním hvizdem hráči na pár vteřin pokleknou, aby podpořili hnutí Black Lives Matter. To se rozjelo na jaře poté, co v Americe policista zabil občana černé pleti. Premier League se ujala iniciativy, hráči před zápasem začali poklekávat a třeba celé první kolo po restartu odehráli všichni hráči s jmenovkou BLACK LIVES MATTER na zádech.

Zdroj: Twitter | Radicalboys

V České republice ale s podobným aktem zkušenosti nemáme. Ve FORTUNA:LIZE se utkání obejde bez počátečního pokleknutí. A když fanoušci viděli středeční čin reprezentace, někteří z nich byli až zhrozeni. “Je to nechutné, jsme jako ovce,” zněli některé výlevy uživatelů nejen na Twitteru.

Někteří příznivci se však neobešli bez sprostých slov. “Skotsko – Česko: oba týmy klečely za BLM! Vy kopačky vypatlaný, zaplatíte bělochům ty spálený baráky a vykradený obchody? ceskarepre hmm? Jestli to máte příkazem, tak jste poslušný loutky. Jděte do pí*i,” ulevil si uživatel, který zjevně neuznává hnutí BLM.

Pod příspěvek se přidali další nenávistné komentáře, které čin českých hráčů neschvalovaly. “Podpora teroristické BLM,” či “Odteď jim ty prázdné stadiony přeju,” zněli některé reakce.

Hnutí, které bylo primárně zamýšleno na podporu obyvatelům černé pleti, kteří se musí potkávat s rasistickými útoky, se tak úplně obrátilo. Spousta lidí v něm vidí zvýhodňování obyvatelů s tmavší pletí, často poukazují na černochy, kteří “kradou a znásilňují”. Někteří uživatelé ve své kritice dokonce zašli ještě dál a přirovnali pokleknutí k fašistickému pozdravu.

Na celou situaci si může každý fanoušek udělat obrázek sám, je na každém, zda hnutí proti rasismu podpoří, ignoruje ho nebo ho naopak tvrdě kritizuje. Nadávat reprezentantům ale rozhodně není na místě, mají vlastní názor, který vyjádřili a podobný veřejný lynč si určitě nezaslouží.

Zdroj: Twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Bojkotovat celou Českou fotbalovou reprezentaci dokud v ní bude byť jen jeden z tèch poklekávaču a všem kterým poklekli to dát řádně sežrat ve Fortuna lize !!

  2. Lidi kteří to takhle komentujou krásně ukazujou svojí inteligenci. Vycestujte někdy do zahraničí nebo se podívejte občas na Premier League jak se tam k černochům chovaj. Nepřijde mi normální nadávat někomu jen kvůli barvě kůže. A když to konečně někdo podpoří, tak čeští Jarmilové jim nadávaj jaký jsou to čůráci a podobně

    • Milý vole,proti černejm fotbalistum nikdo nic nemá,ale proti černejm rasistům a teroristům,rabujícím gangům a znásilnujícím muslimům ano.A právě tuhle verbež naši hráči podpořili.

  3. Vidím,že Petr a Marek mají řádně vymytý mozek korektností.Nedovedou posoudit,že dnes už je BLM pouze teroristickou organizací.Rasismus bude do té doby,pokud ho budou jistí člověkové používat pro obhajobu své osoby.Lukaku musí být znalec českého jazyka,když v tom řevu na stadionu tak snadno rozeznal rasistické nadávky.Stačí si připomenout Kayambu ještě v Opavě a rasismus je okamžitě na světě.Slovo běloch se podle něho používaz může,ale slovo černochje rasistické.To je jenom pro vysvětlení těm dvoum korektním vymytým mozkům!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Hašek má nabídky od začátku. Kluby však vyčkávají, jak se bude situace vyvíjet ohledně žaloby, říká Markéta Haindlová

Markéta Vochoska Haindlová je předsedkyně České asociace fotbalových hráčů. Zastupuje také Martina Haška v právním sporu se Spartou. Co si myslí například o situaci okolo Romana Berbra a rozběhne se v tomto roce ještě Fortuna liga?

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem 2. kola Ligy mistrů? Rashford stihl za dvacet minut tři góly

Volné termíny nejsou, povolené soutěže – často bez diváků – pádí v rychlém sledu. A Liga mistrů obzvláště. Ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, tradičně hledal nejlepšího hráče 2. kola.

Špatný výsledek a ještě horší výkon. Sparta na San Siru takřka nic nepředvedla

Pražská Sparta podlehla milánskému AC 0:3. Výsledek je více než zasloužený. Družina kouče Kotala téměř nic nepředvedla a po dvou zápasech nemá na kontě ani bod. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.