Spojte se s námi


Fotbal

Fanoušci v derby Hajduku Split s Dinamem Záhřeb opět předvedli neskutečnou show. Podívejte se sami!

O víkendu to byla ve Splitu opět velká podívaná. Známé derby s odvěkým rivalem Dinamem Záhřeb ovládl domácí Hajduk a fanoušci v ochozech opět nezklamali!

Publikováno

dne

O víkendu to byla ve Splitu opět velká podívaná. Známé derby s odvěkým rivalem Dinamem Záhřeb ovládl domácí Hajduk a fanoušci v ochozech opět nezklamali!

V pro české turisty oblíbené zemi neexistuje většího zápasu, než je právě derby mezi Hajdukem Split a Dinamem Záhřeb. Splitský Stadion Poljud pojme necelých 34 tisíc příznivců a o víkendu bylo beznadějně vyprodáno.

Skvělá tifa a scenérie na tribunách mývají na chorvatské půdě v těchto zápasech neméně kvalitní, než-li v dalších evropských fotbalových velmocích. Střet těchto rivalů bývá jedním z nejbouřlivějších na kontinentu.

To poslední utkání se naštěstí obešlo bez vážnějších střetů mezi oběma tábory. Naopak fanoušci potvrdili prestiž utkání a na tribunách již před úvodním výkopem předváděli skvělou show!

A nejen aktivita v ochozech dovedla domácí Hajduk k zisku všech 3 bodů poté, co jedinou branku utkání vstřelil v 59. minutě Emir Sahiti.

Split tak i nadále pokračuje ve snovém vstupu do sezony. Po devíti utkáních mají svěřenci kouče Ivana Leka plný počet bodů, tedy 21. Mužstvo zdobí mimo jiné i statistiky defenzivní, neboť dosavadně inkasovalo pouze 5krát.

Dinamo Záhřeb se zápasem k dobru na kontě sedí na 3. místě ligové tabulky. Start do nového ročníku mu však již měsíc před derby řádně zhořknul.

K radosti českých fotbalových nadšenců totiž tým z hlavní chorvatské metropole nezvládl poslední předkolo Evropské ligy, kdy musel místo přepustit pražské Spartě.

Do našich tuzemských luhů a hájů však tým Sergeje Jakiroviče zavítá minimálně ještě jednou a to konkrétně v rámci skupinové fáze Evropské Konferenční ligy. Utkání bude 9. listopadu na Doosan Aréně hostit Viktoria Plzeň.

Zdroje: Twitter/X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.