Reklama

Fanoušci Newcastlu slaví! Klub má nejbohatší majitele ve fotbalovém světě, netají se ambicemi

A je to oficiální! Dlouho to nevycházelo, nyní už ale Newcastle United konečně oficiálně oznámil, že má nové majitele. Bohatší vlastníky nemá žádný klub ve fotbalovém prostředí. Jaké jsou jejich ambice a jak to vnímají fanoušci?

PSG už není nejbohatším klubem planety. Na prvním místě jej oficiálně střídá Newcastle United. Fanoušci se radují z konce Mikea Ashleyho, který z tradičního a slavného klubu udělal klub, který pořádně strádal.

O prodeji klubu se mluvilo už delší dobu, v cestě ale stálo mnoho překážek. Několik problémů s ním měla také Premier League. Nyní se ale podařilo vše vyřešit a jak Premier League, tak Newcastle oznámily úspěšné dokončení prodeje.

Newcastle koupila investiční skupina vedená veřejným investičním fondem PIF zahrnující také PCP Capital Partners a RB Sports & Media.

Dle klubového prohlášení se investiční skupina skládá z dlouhodobých a trpělivých investorů, kteří věří v budoucí úspěch klubu. Očekává se, že z obchodu budou mít prospěch všechny strany.

Nevýkonným předsedou klubu bude Yasir Al-Rumayyan (guvernér PIF), do správní rady bude dosazena výkonná ředitelka PCP Capital Partners Amanda Staveleyová.

Al-Rumayyan vyjádřil pro klubový web obrovskou hrdost na to, že s PIF vlastní jeden z nejslavnějších anglických klubů. Kromě toho poděkoval fanouškům za podporu.

„Jedná se o dlouhodobou investici. Jsme nadšeni z budoucích vyhlídek klubu. Chceme zajistit vedení, které umožní Newcastlu dlouhodobě dosahovat velkých úspěchů. Naše ambice jsou v souladu s fanoušky – vytvořit úspěšný tým, který bojuje o významné trofeje a působí hrdě napříč celým světem,“ dodala Staveleyová.

Zástupce RB Sports & Media Jamie Reuben pak prozradil, že Newcastle je fantastickým městem, do kterého jeho rodina dlouhodobě investuje. Bylo pro něj výsadou se stát součástí klubu.

Jeho snem je vybudovat komunitní klub založený na znalosti města a jeho obyvatel. To jest pravý opak toho, o co se snažil Mike Ashley.

Radost z prodeje mají evidentně také správci sociálních sítích, jelikož poslali po jeho oznámení do světa jasný vzkaz. Zdůrazněné slovo “UNITED” v jednom z příspěvků mluví za vše.

Zdroj: Newcastle United, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To je ten pán co umožnil zabít saúdskoarabského novináře, a svádí to na to že jeho ministři na to měli pravomoc a právo.Kdo jsmenuje ty minmistry a dává jim takové pravomoce.?Ani by se to nemuselo stát ta vržda, stačí, že to údajně jejich legislativa umožnuje,jak sám řekl, zabít někoho za psaní.
  Stejná kategorie jako Slavia Praha a mnoho dalších.Prostě komunistická a bezpáteřní verbeš,
  MMch.Ten čistej národ Britů, co tak chrání lidská práva, určuje nám tady vzorce slušného chování, spojený s poklekávíním a fanatismes vůči tomuto tématu, jehož postoj je daleko za hranou zdravého rozumu a chápání, prodá dalších ze svých klubů do takových rukou.

  Tak to jo:)..S takovým přístupem mě donutíte nakonec konvertovat k tomu vašemu novému náboženství.

 2. To už tady bylo Masokombinát Blšany,Lázně Bohdaneč,Švarc Benešov,Pares Prušánky,FKD Drnovice,Agrokombinát Slušovice atd.atd.Toto je cesta do pekel i takový magnáti potřebují krytí aspoň na chvíli.

  • Runy. U nás ano. Brzo to skončí. Chelsea má Rusa Abramoviče cca 20let a má Anglické tituly a vyhrála LM. Naposledy letos na jaře. Kdyby se nestal majitelem Rus tak hraje amatérský fotbal. Když o tom nic nevíte tak nepište.

 3. Anglické kluby protestují proti novému majiteli Newcastle. Přitom sami mají Asijské majitele a Chelsea Rusa Abramoviče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené