Fanoušci Freiburgu se se štěstím vyhnuli tragédii! Union Berlín se pochlapil skvělým gestem

V sobotu po utkání Freiburgu na půdě Unionu Berlín málem došlo k tragédii. Na zápas vyrazila speciálním vlakem skupina 700 fanoušků Freiburgu, přičemž stejným vlakem se měla vracet zpět. Nicméně krátce po odjezdu z Berlína začal hořet jeden z vagonů a nebylo tak daleko od katastrofy. Naštěstí vše dopadlo nad očekávání dobře. Union Berlín se v situaci zachoval skvěle a nabídl fanouškům pomoc, jenž nakonec nebyla využita.

V sobotu čekalo na Freiburg utkání na půdě nováčka Unionu Berlín. Na zápas do hlavního města Německa vyrazilo speciálním vlakem přes 700 fanoušků. Po porážce 2:0 je tak čekala již tak nepříjemná a hořká cesta domů. Z nepříjemné a hořké cesty se však málem stala doslova katastrofa.

Krátce po odjezdu z Berlína začal hořet prostřední vagón a rázem se tak několik stovek fanoušků ocitlo v ohrožení života. Naštěstí vlak rychle zastavil a podařilo se jej uhasit za pomoci velkého množství zasahujících jednotek.

Podle prvotních informací měla být příčinou požáru technická závada, což ale provozovatel vlaku odmítl, jelikož hořet začal vagon, v němž se nenacházelo nic, co by mohlo požár způsobit.

Zdroj: dailystar.co.uk

Příčina je nicméně nyní to nejméně důležité. Nejdůležitější totiž je skutečnost, že všichni fanoušci z této situace vyvázli živí. Pouze tři lidé skončili v nemocnici kvůli tomu, že se nadýchali velkého množství kouře. Nejsou však žádným způsobem ohroženi na životě a to je nejpodstatnější.

Klub Union Berlín pak ihned, jak se o situaci dozvěděl, nabídl všem fanouškům Freiburgu možnost přespání ve VIP prostorách. To však nakonec nebylo nutné, jelikož provozovatel speciálního vlaku všem fanouškům finančně uhradil zpáteční cestu domů. I přesto se berlínský celek dočkal oficiálního poděkování ze strany Freiburgu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Mourinho končí v Tottenhamu! ‘The Special One’ doplatil na tragickou formu posledních týdnů

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.

Impuls nového trenéra opadl. Sparta musí výrazně zabrat, pokud chce druhé místo

Pražská Sparta po dvou porážkách zaznamenala důležité vítězství. Se Slováckem v prvním poločase hrála vyrovnané utkání, po střídání ale vzala otěže hry a zaslouženě vyhrála. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.