Spojte se s námi


Fortuna liga

Fanoušci Baníku se těší na poháry: Mohla to být ale TOP 3, hrát takhle doma pořád

Baník Ostrava se po 14 letech těší na pohárovou Evropu. Slezané si nedělní výhrou 6:0 zajistili kvalifikaci Konferenční ligy, baráž s Hradcem Králové tak hrát nemusí. A fanoušci se těší na mezinárodní konfrontaci.

Publikováno

dne

Baník Ostrava se po 14 letech těší na pohárovou Evropu. Slezané si nedělní výhrou 6:0 zajistili kvalifikaci Konferenční ligy, baráž s Hradcem Králové tak hrát nemusí. A fanoušci se těší na mezinárodní konfrontaci.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Od zápasu Baníku se Slováckem se čekala vyrovnává bitva. A to už jen proto, jelikož oba týmy nebyly v ideálním rozpoložení.

Hosté vyhráli za celou jarní část pouze dvě utkání, Ostrava zase v nadstavbě urvala jeden jediný bod. V neděli sice vyhrála jasně 6:0, k tomu jí ale hodně pomohlo vyloučení Ondřeje Mihálika ze 26. minuty.

Útočník Slovácka potvrdil, že ho od příchodu do Uherského Hradiště lze označit za jedno z největších zklamání.

Přestože výhodu jednoho muže nelze opomenout, Baník Slovácko přehrál po všech směrech a fanoušci Ostravy si mohli užít oslavu návratu po dlouhých letech se vším všudy. Od 36. minuty mohli nerušeně popíjet s vědomím, že to klapne!

„Kdybyste takto hráli doma aspoň polovinu sezony, mohli jsme hrát o TOP 3. Krásný den a gratulace,“ napsal v lajkovaném komentáři pod facebookový příspěvek Baníku fanoušek Jirka. Lepší než jeho klub byly Slavia, Sparta a Plzeň.

Baník zvyklý na bouřlivou podporu vlastních fanoušků letos sbíral body paradoxně více venku. Forma mimo Slezsko mu zajistila čtvrté místo a tedy druhé předkolo Evropské konferenční ligy. „Gratulace k návratu do Evropy, hlavně fanoušci si to zaslouží,“ pokračoval příznivec Kuba.

Baník se může na předkola pohárů těšit poprvé od ročníku 2010/11, kdy ve třetím předkole Evropské ligy vypadl s běloruským Mogilevem. Ve druhém předkole bude Ostrava nasazená, v případě postupu už ale nikoliv.

Zdroj: Fortuna liga, Facebook – FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.