Spojte se s námi

Fortuna liga

Fanoušci Baníku nezklamali, tyto scenérie po derby nabídli Chachaři na severní olomoucké tribuně!

Věhlasné moravskoslezské derby je již minulostí a především na východě bude na co vzpomínat. Skvělý výkon kromě hráčů totiž podali i samotní Chachaři!

Publikováno

dne

Věhlasné moravskoslezské derby je již minulostí a především na východě bude na co vzpomínat. Skvělý výkon kromě hráčů totiž podali i samotní Chachaři!

10. kolo Fortuna ligy nabídlo hned několik šlágrů. Moravskoslezské derby mezi olomouckou Sigmou a Baníkem Ostrava bývá zpravidla nejočekávanějším duelem kola.

Tentokrát mu většinu slávy kola „přebral“ střet dvou gigantů na Letné v podobě pražské Sparty a Viktorie Plzeň. Na Hané to však byla opět pořádná show.

O skvělém zážitku budou hovořit především příznivci slezské metropole, jejichž tým do utkání vstoupil famózně a po právu si z něj odvezl plný bodový zisk.

Konečný výsledek 0:3 z pohledu domácích byl pro Hanáky zdrcujícím. Frustraci navíc jistě vynásobila těsná bodová ztráta z předchozího duelu v Ďolíčku a prolomení 100% bilance na domovském Andrově stadionu.

Ten si k nelibosti Hanáků velice často do své režie vezmou fanoušci právě protějšího celku a v případě Baníku Ostrava hned několikanásobně.

Jinak tomu nebylo ani tuto sobotu. Známých Chacharů dorazilo do Olomouce opět přes 3 tisíce a důvod k radosti měli již po 11 minutách hry, kdy se gólově prosadil Abdullahi Tanko.

Ke 3 brankám navíc hostím hrálo do karet i brzké vyloučení gólmana Matúše Macíka. Neuběhlo tak ani 20 minut a domácí příznivce na tribunách již nešlo po zbytek zápasu prakticky slyšet.

Baník tak povedený výjezd na půdu rivala po závěrečném hvizdu zakončil před vyprodanou severní tribunou jak se sluší a patří.

Absence většího množství skalních příznivců je na Hané dlouhodobým problémem. Situace se navíc nezlepšuje ani v případech, kdy se Sigmě herně daří a je na horních ligových patrech.

Zdroj: Twitter/X

Reklama

Oblíbené