Spojte se s námi


Fotbal

Faerské ostrovy vs. Albánie: Preview a tipy na sázení

Češi v úterý kvalifikaci o Euro 2024 nehrají, jeden z dalších kandidátů na postup z naší skupiny ale ano. Albánie jede na Faerské ostrovy, co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Češi v úterý kvalifikaci o Euro 2024 nehrají, jeden z dalších kandidátů na postup z naší skupiny ale ano. Albánie jede na Faerské ostrovy. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Faerské ostrovy zatím skupinou procházejí dle očekávání. Uhrály pouze bod za remízu s Moldavskem, s Českem prohrály 0:3 a jejich reálnou ambicí je neskončit poslední ve skupině. Na Euru doposud nikdy nebyly.

Albánský fotbal jde nahoru, po poměrně smolné dubnové prohře v Polsku zdolali orli 2:0 Moldavsko. V blízké minulosti porazili kupříkladu Arménii nebo Maďarsko, na Islandu uhráli remízu 1:1.

Klíčové postavy Faerských ostrovů

Oporou domácích je obránce Gilli Sörensen, pravý bek pravidelně nastupuje v nejvyšší domácí soutěži. Ofenzivní záložník Jóannes Bjartalid kope v Norsku, ještě minulé léto však hrál s faerským Klaksvíkem kvalifikaci Ligy mistrů, přičemž ve dvou zápasech dvakrát asistoval.

Klíčové postavy Albánie

Povedený ročník má v nohách Ernest Muci, v dresu Legie Varšava letos udeřil šestkrát a přidal sedm asistencí. Ve středu pole stojí za zmínku Nedim Bajami, v Sassuolu se letos trefil dvatkrát a přidal dvě asistence.

Co čekat a na co vsadit?

Faerské ostrovy se trápí hlavně v obraně, na čisté konto čekají již dlouhých deset zápasů. Součástí série je kupříkladu nálož 0:4 od Turků či dvě vysoké porážky od Česka – 0:5 z loňska a 0:3 ze soboty.

Naopak Albánie se v obraně zvedla, více než jednou inkasovala pouze třikrát z minulých desíti utkání. Čtyřikrát dokonce udržela čisté konto, kupříkladu Polsko udržela na jednom jediném gólu.

S ohledem na defenzivní trápení Faerských ostrovů, velmi dobrý výkon Albánců proti Moldavsku i vzhledem k jejich motivaci se po osmi letech opět podívat na Euro si myslím, že hosté dokáží zvítězit.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.