Spojte se s námi


Chance Liga

Exslávista Bah na začátku parádní gólové akce Dánska. Takto přispěl k symbolické brance Eriksena

Hned deset hráčů vyslala Slavia na evropský šampionát. Nechybí však ani bývalé hvězdy sešívaných Nicolae Stanciu a Alexander Bah. Druhý zmíněný se podepsal pod první zásah Dánska na turnaji do sítě Slovinska.

Publikováno

dne

Hned deset hráčů vyslala Slavia na evropský šampionát. Nechybí však ani bývalé hvězdy sešívaných Nicolae Stanciu a Alexander Bah. Druhý zmíněný se podepsal pod první zásah Dánska na turnaji do sítě Slovinska.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kdo jiný mohl vstřelit úvodní gól Dánska na Euru, než historicky třetí nejlepší střelec severské reprezentace. Christian Eriksen měl každopádně proti Slovinci Janu Oblakovi snadnou práci díky rychlé akci spoluhráčů.

Symbolický střelec Eriksen

Pod Eriksenův zásah se podepsal Alexander Bah, bývalý hráč Slavie. Z pravé strany rychle vhodil míč do hry, když ještě defenziva Slovinska nebyla zformovaná. Míč následně patou posunul útočník Jonas Wind.

Že se trefil právě Eriksen, lze označit za symbolické, skoro až krásné. Na posledním Euru toho totiž vinou kolapsu v utkání s Finskem mnoho neodehrál. Tým se ale bez něj paradoxně sehrál a došel až do semifinále.

Bah jako šťastný (Euro)nováček

Přestože velkou část sezony v Benfice Lisabon promarodil, Bah se prodral nejen do závěrečné nominace, ale dokonce do základní sestavy. V úvodní půlhodině byl u dvou nebezpečných akcí, z nichž první byla gólová.

Trenér Kasper Hjulmand udělal oproti bronzové nominaci z Eura 2021 pouze sedm změn v nominaci. Jednou z nich je právě Bah, což také značí jeho důležitost pro reprezentaci. V době minulého mistrovství Evropy byl Bah teprve půlrok ve Slavii.

Koncem angažmá v červenobílém a s přestupem do Benfici Lisabon však jeho pozice v národním týmu postupně rostla, dostal se na světový šampionát v Kataru. Teď je v základu pro mistrovství Evropy.

Zdroj: X, UEFA, ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.