Reklama

Expert Skysports a bývalý hráč Gunners Paul Merson: Arsenal by měl koupit Declana Rice

Paul Merson, expert televize Skysports a legenda Arsenalu, se domnívá, že by defenzivní hvězda West Hamu United měla být prioritou na poli přestupů v příštím transferovém období.

http://gty.im/1205669235

West Ham dal Ricovi příležitost poté, co s ním již nepočítal jeho domovský klub Chelsea FC. Rice prošel všemi kategoriemi mládežnické akademie Blues, našel si v ní i nejlepšího kamaráda, Masona Mounta. Pak se však jejich cesty (klubové) rozdělily, pouto nejlepších přátel však vydrželo.

Declan Rice se v celku Kladivářů vypracoval mezi členy základní sestavy anglické reprezentace. Jeho výkony dosahují stabilně vysoké kvality, což automaticky vyvolává zájem silných hráčů Premier League. Mezi kluby, které situaci kolem Rice monitorují, patří třeba Manchester United nebo Chelsea.

Paul Merson si myslí, že by se mezi mě okamžitě měl připojit i Arsenal, který dlouhodobě trápí obranná činnost.

“V souvislosti s Ricem se mluví o Chelsea, já nechápu, proč se o něj nezajímá i Arsenal. Potřebuje spolehlivého a zodpovědného defenzivního záložníka, který bude předvojem pro obrannou čtyřku a bude organizovat celou obrannou fázi,” myslí si Merson.

“Pokud se podíváte na kariéru Clauda Makeleleho a zavzpomínáte na jeho hru, patřil mezi nejlepší hráče na své pozici. Podle mě to bylo proto, že ze své role nevystupoval, nenechal se moc vtáhnout do hry. Dělali jednoduché věci, klidně přihrávali pouze na 10 yardů. Zjednodušit hru a dobře bráni, to je pro defenzivního záložníka to podstatné. A to umí Declan Rice skvěle,” uzavírá.

Jaký na Rice máte názor vy? Měl by na to hrát ve “velké šestce” nejlepších anglických klubů?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené