Spojte se s námi

Ligue 1

Evra byl potrestán, bude to impuls ke konci kariéry?

Publikováno

dne

V letošní sezóně skončilo či skončí kariéru několik významných hráčů – Pirlo, Kaká, Xavi… Přidá se k nim i Patrice Evra?

O Evrovi toho toho dlouho nebylo napsáno tolik, jako v posledních týdnech. Pozornost si bohužel nevysloužil svými výkony na hřišti, nýbrž mimo něj. V zápase EL se totiž stal první vyloučeným hráčem ještě před zahájením zápasu. Důvodem bylo kopnutí fanouška při předzápasovém rozcvičování. Nějaká čas se čekalo, jaký trest bude pro Evru následovat.

http://gty.im/869513176

Dnes už je jasné, že Evra dostal od komise UEFA sedmiměsíční distanc. V reakci na to, Evra po dohodě s klubem (Ol. Marseille) ukončil smlouvu. Smlouva i tak měla platnost do konce sezóny a vše naznačovalo tomu, že Evra již v následující sezóně hájit barvy Marseille nebude. Otázkou je aktuální Evrova budoucnost.

Šestatřicetiletý levý obránce si udělal velké jméno zejména v dresu Manchesteru United, kde byl mnoho sezon nepostradatelnou součástí týmu a současně jedním z top levých obránců PL. Z dresu Devils v sezóně 2014/2015 přestoupil do Juventusu, kde se mu dvě sezóny také vcelku povedly, byť hodně bojoval s konkurencí (zejména Sandro).

Poté již před sezónou 2016/2017 přestoupil coby volný hráč do rodné Francie, aby posílil Ol. Marseille. Zde se však do základní sestavy nedostal a připsal si dosud jen málo přes deset startů z lavičky.

http://gty.im/666488942

Mezi největší úspěchy tohoto hráče patří zejména 5 titulů v PL, 2 tituly v Serii A, 3x League Cup, 2x Coppa Italia, 5x Community Shield a některé vyhrané superpoháry. Nesmíme zapomenout ani na titul LM ze sezóny 2008/2009.

O to větší škoda by byla, kdyby tento výrazný, a troufám si říci, dosud nijak výrazně problémový hráč (ačkoliv poměrně výrazný sběratel žlutých karet), kariéru ukončil tímto způsobem.

Reklama

Oblíbené