Spojte se s námi


Premier League

Everton přivítá svého souseda v tabulce West Ham

Publikováno

dne

Everton se nebezpečně přiblížil sestupovým pozicím, což je pro West Ham aktuální problém. Situace by se však v případě, že by vyhrál londýnský tým otočila.

Dva týmy, které se před sezónou chtěly pohybovat okolo 7. místa, ale nyní budou zachraňovat sezónu před potencionální hrozbou sestupu.

Everton přitom před sezónou investoval tak ohromnou sumu, za kterou by posílili svůj kádr v minimálně 5 či 7 klubech v Premier League dohromady.

Na začátku sezóny jim určitě nepomohl velmi těžký los a také zranění, která stále přetrvávají. Do dnešního zápasu nenastoupí James McCarthy, Ramiro Funes Mori, Ross Barkley, Seamus Coleman, Yannick Bolasie, Maarten Stekelenburg, Leighton Baines, Michael Keane a Oumar Niasse.

Ani West Ham však nebude kompletní, chybět budou Michail Antonio, Sam Byram, Chicharito a José Fonte.

I tak má Everton stále velmi kvalitní základní jedenáctku, avšak některé klíčové opory, které nemohou nastoupit, na hřišti zkrátka chybí. Navíc tým má prozatímního trenéra Davida Unswortha a jelikož všichni tuší, že přijde nový kouč, tak to hráčům také určitě na výkonech nepřidá.

Podle posledních zpráv by však do Evertonu měl zamířit zkušený Sam Allardyce a to by mohlo týmovou morálku pozvednout.

I přesto, že má Everton mizernou formu, tak za posledních 12 let prohrál s West Hamem pouze jednou. A i celkově se hráčům Evertonu proti Kladivářům daří, z posledních 18 ligových zápasů s nimi prohráli pouze jednou.

West Ham vyhrál pouze jeden z posledních 14 ligových zápasů venku a statistika Davida Moyese proti Evertonu také nevěstí nic dobrého. Skotský trenér totiž nedokázal porazit svůj bývalý tým ani jednou ze 4 zápasů, ve kterých navíc nedokázali jeho hráči vstřelit ani jeden gól.

Proto je těžké věřit ve výhru jednoho či druhého týmu. Spíše bych se zaměřil na góly, kterých padá v zápasech obou týmů hodně.

V posledních 3 ligových zápasech Evertonu padlo 14 gólů a v posledních 5 zápasech West Hamu padlo 16 gólů. Ve vzájemných zápasech se krom minulé sezóny také prosazovaly pravidelně oba týmy a proto doporučuji sázku na to, že oba týmy dají gól.

Reklama

Oblíbené